fbpx

Mars Retro

Mars Retro

Mars Retro

Mars Retro

Mars Retro zamanları gezegenin gölge, olumsuz yanları baskın olur. Bu gerileme retro hareketi ile hemen hemen herkesi etkiler.

Marsın iki uydusu Phobos ve Deimos biri öfke biri de korkudur. Şiddet, öfke, korku, kıskançlık gibi ana olgular üzerine saldırgan, kavgacı bir karaktere dönüşmektedir.

Mars yaklaşık 2 yılda bir retro yapar. Retro süresinde ise olumsuz gölge yanları çalışır. Retro zamanlarında gezegenlerin enerjisini alamayız veya bu enerji içe döner ve bedenimizde birikir.

Mars kişisel gezegenlerden biri olduğu için her hareketi çoğu zaman hepimizi etkilemektedir. Dünyada ise savaş, yangın veya patlamalara neden olabilmektedir.

Doğum haritamızda erkek evlat, erkek kardeş, sevgili veya hayatımızdaki eril bir karakteri sembolize eder.

Doğum haritamızda Mars’ın burcu ve bulunduğu ev ve aldığı açılar yaşam enerjimizin kalitesini, hayata akışımızı, bakışımızı, mücadele gücümüzü gösterir. Retro veya S ise kadın ve erkek haritalarında yorumlaması değişir ve karmadan gelen bazı tıkanık blokajları gösterir.

Mars Koç ve Akrep burçlarının yönetici gezegenidir. Oğlak burcunda çok güçlüdür. Boğa, Terazi, Yengeç ve Balık burcunda zayıftır. Doğum haritasındaki pozisyonu hayatımızdaki etkisini ve nasıl çalıştığını gösterir.

Mars’ın olumlu özellikleri liderlik, kendini ortaya koyabilme, güç, kontrol, enerji, öne atılma, cesaret, dayanıklılık. Gerileme zamanları gölge, olumsuz tarafları daha baskın çalışmaktadır.

Mars’ın gölge yanları

 • Dürtüsel pek çok olgumuz, kendimizi kontrol edemediğimiz ve böylece hata yapma oranını yükselten daha çok beşeri yanımızla alakalıdır.
 • Öfke, kavga, çatışma, otomatik davranışlar, dürtüsel hareketler, bilinçsizce atılganlık, patlama, cesaretsizlik, korku, kontrolsüzlük gibi etkileri vardır.
 • Trafikte ve gündelik hayatta kazalara neden olabilmektedir.
 • Hastalık, ateşli hastalıklar, kan- kansızlık, baş bölgesi veya bu bölgede olası rahatsızlıklar, ameliyat, cerrahi işlemler, bağışıklık sistemimiz, fiziksel sağlığımız gibi temaları sembolize eder.
 • Savaş, yangın, silahlar, ateş, saldırı
 • Eril enerjinin artışı.

Mars retro zamanları için Astro tavsiyeler

 • Hareket etmek, yürümek, spor yapmak en güçlü sağaltma yönteminden biridir.
 • Bağışıklık sistemi düşebilir dolayısıyla bedene iyi bakmak gerekir.
 • Mars retro zamanları kırmızı  mercan, beyaz mercan, lal veya kırmızı yakut taşını kullanabilirsiniz.
 • Element bazında demir veya çelik takılar kullanabilirsiniz.
 • İnsanlarla iletişimlerde saldırgan, kavgacı tutum sergileyenler artar dolayısıyla bu ortamlardan uzak durulmalı.

Comments (3)

 1. […] Sonuçları beklemediğiniz kadar büyüyerek sonrasında size zarar verebilir. Böyle zamanlarda Mars, dürtüsel davranmanıza sebebiyet verir, bu süreçte konulardan uzak durmak, sakin ve izole […]

 2. […] Mars Retrosu  […]

 3. […] aşktır ancak bu aşk dünyevi ve hazsaldır. İkili ilişkilerde Mars ile birlikte değerlendirilir dolayısıyla sevgi, aşk gibi konuları tetikler. Böylece gerileme […]