fbpx

Karma Astrolojide sabit yıldızlar

Karma Astrolojide sabit yıldızlar

Karma Astrolojide sabit yıldızlar

Karma Astrolojide sabit yıldızlar ve Kadersel etkileri

Karma Astrolojide sabit yıldızlar doğum haritasındaki Güneş, Ay veya gezegenler kadar önemlidir bu nedenle kadersel  çok güçlü etkileri vardır.

Dünya 23 derece eğik bir topaç gibidir hatta yalpalaya yalpalaya ekseni etrafında dönmektedir. Bu yalpalama sonucunda da ekseninde kaymalar olur bu durumda dünya 72 yılda ekseninden 1 derece kadar kaymaktadır.

Sabit yıldızlar ise  durağandır güneş sistemimiz etrafında dönmezler bu nedenle dünyanın bu eksen kaymalarında her 72 yılda bir derece kayarlar.

Gök kubbede 88 adet takımyıldızın meydana getirdiği sabit yıldızlar bulunmaktadır ayrıca 12 tanesi burçlar kuşağını meydana getiren bilinen takımyıldızlardır.

Sabit Yıldızlar ve Kadersel etkileri

Sabit Yıldızlar, doğum haritasındaki ışıklar veya gezegen dereceleri ile kavuştuğunda etkisi çok net hissedilmektedir böylece bu etki kişinin kaderi olabilmektedir.

Karakteri ve özelliğine göre Sabit yıldız olumlu bir etkiye sahipse kişiye hayat boyu kadersel anlamda olumlu etkileri verecektir böylece kişiye şans, başarı, ün, güç gibi etkiler kaçınılmaz olur.

Sabit Yıldızlar, Karma Astrolojinin en önemli unsurlarından biridir böylece hem kehanet hem de kadersel etkileri görebilmek veya analiz etmek için kullanılır. Haritada önemli noktalarla kavuşan Sabit yıldızların güneş, ay veya gezegenlerle teması varsa ayrıca yıldızın da etki gücüne göre hayatta çok etkin çalışacaktır.

Sabit Yıldızların kadersel etkisi incelendiği gibi geçmiş yaşam bağlantılarıyla ilgili çok güçlü etkileri vardır bu nedenle Karma Astrolojinin ana temellerinden biridir.

Sabit yıldızlar görünür büyüklüklerine (kadir) göre etki eder ve bu nedenle Zodyak’ın neredeyse her derecesinde sabit yıldız olmasına rağmen doğum haritalarında kavuşum olsa bile hepsi aynı ölçüde etkili olmamaktadır.

Görünür büyüklüğüne göre sabit yıldızlar;

Sirius, Conopus, Arcturus, Vega, Rigel, Procyon, Betelgeuse, Achernar, Capella, Altair, Spica, Pollux, Deneb, Acrux, Bellatrix, El Nath, Alnilam, Alnitak, Alnair, Alioth, Kaus Australis, Mirfak, Dubhe, Alhena, Peacock, Atria, Castor, Polaris, Mirzam, Alphard, Hamal, Deneb Kaitos, Saiph, Nunki, Alpheratz, Mirach, Algol, Denebola, Rasalhague, Denebola, Alphecca, Mizar, Merak, Ankaa, Zaurak, Scheat, Alderamin Markab, Gienah.

Kraliyet Yıldızları;

Aldebaran, Antares, Fomalhaut, Regulus

Takımyıldızlar

Andromeda, Aquarius, Aquila, Ara, Argo Navis, Aries, Auriga, Bootes, Camelopardalis, Cancer, Canes Venatici, Canis Major, Canis Minor, Capricornus, Cassiopeia, Cepheus, Centaurus, Cerberus, Cetus, Coma Berenices, Corona Borealis, Corvus, Crater, Crux, Cygnus, Delphinus, Draco, Eridanus, Gemini, Hercules, Hydra, Hydrus, Leo, Lepus, Libra, Lupus, Lyra, Noctua, Octans, Ophiuchus, Orion, Pavo, Pegasus, Perseus, Phoenix, Pisces, Piscis Austrinus, Reticulum, Sagitta, Sagittarius, Scorpio, Serpens, Taurus, Ursa Major, Ursa Minor, Virgo

 

 

Karma Astrolojide sabit yıldızlar

Karma Astrolojide sabit yıldızlar