fbpx

Karma Astrolojide Ay 

Karma Astrolojide Ay 

Karma Astrolojide Ay 

Karma Astrolojide Ay 

Ay, Dişil enerji

Binlerce yıl kadın, eril enerji hakimiyetinde zorluk ve mücadeleler ile ayakta durmaya çalışmıştır. Erkeğin bir gölgesi olarak kalması istenmiş, kendi içindeki gücü gittikçe köreltilmeye çalışılmış. Dişi enerji tüm dünyayı baştan başa değiştirebilecek çok büyük bir güçtür. Yeter ki  kendi içindeki o yaratıcı gücü harekete geçirip, kendi içindeki sonsuz potansiyeli kullanmaya ve aslında sadece kendi olmaya yönelebilsin.

Dişinin en büyük gücü kendi olmaktır

Kendi olamadığında kendini baskı içinde tutar. Kendi varlığının dönüştürücü gücü içe döner ve bu içte gittikçe körelir. Dışa bağlar kendini, dıştan medet umar, dışarıdaki erile, dışarıdaki topluma, insanların anlayışlarına uygun bir hale çevirir yönünü, merhameti, hoş görüsü, empatisi, şefkati, adanmışlığı istismar edilir.

Bir kadın doğum haritasında Ay ‘ın burç ve yerleşimi çok önemlidir.

Ay, anneliktir. Ay, anneyi algılayıştır. Çocuğun dünyadaki varlığını tanıyana kadar kendini tek sandığı biricik varlığı… Anne ile özdeşleşme oranı çok yüksektir. Ve bir insanın anne ile bağı aslında tüm hayatla bağını temsil eder.

Ay’ın enerjisi anne aracılığı ile çocuğa aktarılır.

Çocuk kendi varlığını, birey olma yolunda anneden doğru enerjiyi aldığında muazzam hediyeleri olan bir yaşama akacaktır. Ancak bunun mümkün olması annenin ruh haline, yaşadığı ortam, baba ile ilişkisinin özellikle çocuğa yansıması ve yine toplum, çevre vs o kadar çok faktör varken annenin anne enerjisinin doğru aktarılması ve çocuk tarafından doğru bir şekilde alınması çoğu zaman zordur.

Dişiliği, anneliği, annesini algılayışı ve bu algılayışa bağlı olarak tüm dünya ve hayat ile bağını bu etki ile kuran varlığımız AY ile ilişkimizdir.

Kadının en önemli ve şifalanması, desteklenmesi gereken yanı Ay/anne enerjisidir.

Karma Astroloji Ay tabanlı olduğu için bu alanda kişinin doğum haritasına göre kişisel bazda çok daha spesifik çözümler sunar. 

Ay’ın konumu ve burç yerleşimi geçmiş dönem karmaları ile ilgili çok detaylı bilgiler verir. 

Doğum haritasında Ay burcumuz karmik tortulardan gelen bu yaşama aktardığımız dürtüsel alanımızdır. Doğum haritasında belki de en zayıf noktamızdır.

Ay’ın güçlü burç yerleşimleri dürtü ve duyguları daha kolay kontrol etmekle ilgilidir.

 

 

 

 

One Comment

  1. […] Dolunay duygusal anlamda çok güçlü. Feda ediş, vazgeçiş, duygular, sağlık, iş ve ve çalışma hayatı üzerine gündemleri var. […]