fbpx

33 yaş Astrolojik döngüsü

33 yaş Astrolojik döngüsü

33 yaş Astrolojik döngüsü

33 yaş ikinci doğum

33 yaş hayatımızda çok önemli kritik bir yaş döngüsüdür.

Doğduğumuz an güneşin doğuşu ile 33 yaşındaki güneşin gökyüzündeki konumu aynı noktaya gelir. Bireyin ikinci doğumudur. Bu nedenle çok önemli bir döngüyü başlatır.

İnsanın tekamülsel açıdan yeni başlangıçları, geçmişin tortusundan gelen dürtülerden daha güçlü arınması için yeni bir döngü başlar. Yaşamın yeni rotası ‘hayat amacına’ doğru ilerler.
Tam bu yaşlardan sonra hayat amacımıza, bedenlenme nedenlerimize dair bir takım misyonlarımızı yerine getiririz.
İnsanın ilk 33 yaş döngüsüne kadar yaşadığı pek çok deneyim, tecrübesizlikler veya geçmiş yaşamdan getirdiği karmik sınavlar olabilmektedir. Güney Ay düğümünden gelen etkiyle karmik bedelleriyle yoğunca yaşanabilecek olay ve kişilerle karşılaşabilir.
33 yaş sonrasında yaşam kendisini ruhunun seçtiği tekamülsel yolda ileri akacak yönde yeni olaylara, yeni yaşam döngülerine, yeni deneyimlere açar. Bu deneyimler 33 yaşa kadar alışagelmiş olduğumuz yapıdan daha uzak, daha farklı yaşam senaryolarıyla başlayacağından birey zorlanmalar yaşayabilir.
Olgunluk sergileyeceği, bu olgunluk sonucunda kendine değerler katacağı maceralara başlar. 33 yaş aslen dönüm noktası gibidir. Bunu kişinin fark etmesi 34-35 li yaşlarda ve daha sonra daha net görülebilmektedir.
Ay düğümleri

Ay düğümleri

Ay düğümleri ve 33 yaş

Astrolojik olarak bu dönümler Ay düğümleri ile ilgilidir.

33 yaşa kadar Güney Ay Düğümünün 33 yaştan itibaren Kuzey Ay Düğümünün etkisi altına gireriz.

Ay Düğümleri, Ay ve Güneş’in Dünya etrafındaki yörüngelerinin kesiştiği sanal noktalardır. Doğduğumuz gün bu düğüm noktaları hangi burç kuşağındaysa Kuzeydeki Kuzey Ay Düğümü, Güneydeki Güney Ay Düğümü burcumuzdur.

Kuzey kısımda kalan nokta Kuzey Ay düğümüdür. Ruhun bu yaşamda edindiği amacına göre bir yol haritası çizer. Ruhun dharması ve geleceğidir. 33 yaştan sonra etkisini çok yoğun hissederiz.
Güney kısmında kalan nokta Güney Ay Düğümüdür. Ruhun bu yaşama aktardığı karmik tortuları, depo karmasıdır. 33 yaşına kadar çok yoğun Güney Ay Düğümü etkisinde kalırız. Geçmişin izleri bilinçaltımızda dürtüsel olarak çekildiğimiz alandır.
33 yaş 2.doğumumuzdır aslen. Sonrasında da Kuzey Ay Düğümü Burcunun daha çok aktif olduğu etkileri aldığımız bir döngüyle yaşamımıza devam ederiz.
Bizler 33 yaşa kadar geçmişin kalıntılarıyla hareket ederiz.
Doğum haritamızdaki Güney Ay düğümünün burcunun ve evinin dürtüsel ve gölge yanları .çok aktiftir. Bir nevi karmik yığınlarımızdır. En çok hata yaptığımız alan, bize en çok zarar veren olguları bu yaşamda tekrar ettirendir.
Güney Ay düğümü aslında çok iyi bildiğimiz ve pek çok yaşam çokça deneyimlediğimiz için aslında en tecrübeli yanımızdır da. En çok usta olduğumuz konular, olgular, kavramlarla da doludur.
Astrolojik olarak 33 yaş Kuzey Ay Düğümü burcuna yöneldiğimizi gösteren çok özel bir döngünün başıdır. 33-35 yaş arasında kadersel olarak bir dönüm noktasıdır.
Karma Astrolojide Ay düğümleri ve Ay özel anlamlar taşır.
Ay, karmik tortularımız, bir önceki yaşamımız, bilinçaltımız, enkarnasyonlarımızdaki dürtüsel alanımız hakkında çok fazla bilgi verir.
Ay ve Güney Ay düğümünün gölge yanlarını bize farkında olmadan yaşattığı dürtüleri öğrenerek yaşamımıza farkındalık katabiliriz.
Karma Astrolog
Sibel Sıvacı