fbpx

Dharma ve Yaşam yolun

Dharma ve Yaşam yolun

Dharma ve Yaşam yolun

Dharma ve Yaşam yolun

Dharma, hayat amacındır. Bu yaşamdaki tek ana gerçekliğindir. Ruhsal düzeyde bu yaşama aktardığın deneyimsel alanlardır.

Dharma, ruhun amacına uygun evrimsel planda kendisini ilerletecek ana kriterlerdir.

Varlığın insan olma yolunda özsel gelişimini tamamlamak üzere bu yaşamdaki deneyimleridir. bu deneyimlerini en iyi şekilde tezahür ettirecektir.

Dünyadaki deneyimler, karmik yapıyla birlikte hem geçmişin yüküyle hem bu yaşam deneyimleriyle birlikte yaşanır.

Geçmişin yükü, karmik tortulardır. Bu yaşama Ay aracılığıyla yansır. Dharmasını gerçekleştirirken karmik yapının kendi içindeki yoğunluğuyla birlikte hareket etmesine, seçimler yapmasına neden olacaktır. Bu nedenle Dharma yolu pek de kolay gidilebilen bir yol değildir.

Doğum haritalarında Kuzey Ay Düğümü ve yönetici gezegeni bu yaşamın Dharmasıdır.

Bizler ağırlıklı olarak Güney Ay Düğümün bir ustasıyız. Güney Ay düğümünün Yönetici gezegeninin dürtülerinden kurtulamamış, bu dürtülerden kurtulmaya çalışan, Satürn’ün ağır sınavlarıyla öğrenen varlıklarız.

Dharmanın yolu her ne kadar Kuzey Ay Düğümü olsa da kişiye çok yabancı bir deneyim alanı olduğu için kişinin bunun farkında olması yetmeyecektir.

Farkındalığın üst aşamaya geçişi doğum haritasındaki Uranüs’le alakalıdır. Uranüs bir dharma gezegenidir. Dharmaya giden yol Uranüs’ün ani, şok edici, tuhaflığında yaşanacak deneyimlerle ya deli ya da veliye çevirir kişiyi.

Bu da dharma yolunda varlığa biliş, idrak ve ruhsal bir olgunluk getirir.

Sibel Sıvacı