fbpx

Jüpiter ve Retro Jüpiter nedir?

Jüpiter ve Retro Jüpiter nedir?

Jüpiter ve Retro Jüpiter nedir?

Jüpiter ve Retro Jüpiter Karma Astroloji

Jüpiter ve Retro Jüpiter doğum haritasında yerleşimine göre anlamını olumlu veya gölge yanıyla etki eder.

Bilgi, manevi bilgi, ticaret, eğitim, yurt dışı, uluslararası konular, mahkemeler, etik anlayışımız, büyük iyicil gezegen, şifa, şans, ilahi koruma, bolluk bereket, vicdan gibi olgularla alakalıdır.

Jüpiter bir doğum haritasında bulunduğu evi aldığı açı ve burca göre büyütme etkisini taşır. Örneğin doğum haritasındaki kişinin Jüpiter 1.evindeyse kişinin dış görünümüyle ilgili bir genişlemeyi gösterir. 1.ev beden ile ilgili olduğu için genişleme etkisini kilo ile gösterebilir.

Retro Jüpiter bulunduğu ev ve burç yerleşimiyle olumsuz görünümlerde ahlaki her konuda sınayan, vicdanı, erdemi, düşük ahlak ve düşük erdemi gösterir. Ayrıca yazılı yasaları ve yazılı olmayan yasalarla ilgilidir.

Jüpiter ilahi korumadır dolayısıyla olumsuz olduğu burç veya ev yerleşimlerinde koruması düşer,

Yüceldiği burçlarda ve olumlu açılar alıyorsa kazadan, beladan korur.

Doğum haritasının en güçlü koruyucu sembollerinden biridir. Jüpiter doğum haritasında kişinin maddi ve manevi bolluk bereketini de sembolize eder.

Ruhsal Astrolojide

Doğum haritasındaki retro gezegenler geçmiş yaşamlara ait karmik bir olguyu gösterir. Geçmiş yaşamdan gelen karmik tortudur.

Jüpiter Retrosu doğum haritasında karmadan gelen bir etik değerle alakalıdır.

Retro Jüpiter’in bulunduğu ev, burç yerleşimi ve bu burcun doğal yöneticisi ile bağlantısı incelenmelidir. Ayrıca Jüpiter’in geçmiş yaşamın tortusu olan Ay ve Güney Ay düğümü ile bağlantısı da çok önemlidir. Bu semboliklerde kavuşan sabit yıldızlar da karmik hikayesini gösteren ana semboliklerdendir.

Doğum haritasındaki Retro Jüpiter kişinin geçmiş yaşamlarından bu yaşama tamamlanması gereken bir aktarımdan söz eder.

Doğum haritasında veya ilerletilmiş ikincil haritalarda Jüpiter Retro ise kişi yaşamı boyunca kibirden uzak durmalıdır

Karma sınavlarının çoğu buradan gelmektedir.

Hayatının her alanında ve herkesle kurduğu iletişimlerde kibirden uzak durmalı ve hatta takdir etmeyi, alçakgönüllü olmayı bilmelidir. Çünkü etik, erdem, hak, hukuk, vicdan, kibir gibi olgularla ilgili karma vardır.

Doğum haritalarındaki gezegen retroları sadece doğum haritaları ile değil alt haritalarla ve özel tekniklerle incelenmektedir.