fbpx

Ay ve jüpiter kavuşumu zamanında neler yapılır?

Ay ve jüpiter kavuşumu zamanında neler yapılır?

Ay ve jüpiter kavuşumu zamanında neler yapılır?

Ay ve jüpiter kavuşumu – Astro tavsiye

Ay ve jüpiter kavuşumu iyicil bir enerjidir. Kavuşum esnasında Ay ve Jüpiter başka gezegenlerden sert etkiler ( açılar) almıyorsa ve yüceldikleri burçlarda ise mucizevi etkilere sahiptir. Açığa çıkan bu iyicil enerji farkındalıkla yönetilebilir. İyi anlamda kullanılabilir.

Ay ve Jüpiter su grubu burçlarda daha verimlidir. Niyet gücünü daha etkin çalıştırmak için en ılımlı olduğu zamanlardır.

Beynin daha sakin ve dinlendirilebildiği saatlerde özellikle gece 23:00’ten sonra bu zaman kalitesi iç benliğe temas etmek için ideal zamanlardır. Melatonin hormonunun salgıladığı saatlerce manevi çalışmaları daha rahat ve daha kolay absorbe edebileceğimiz zaman dilimleridir.

Ay ve Jüpiter kavuşumları iyicil etkilerdir. İlahi bir enerji taşır ve bu ilahi enerjinin bilinçler tarafından farkındalıkla yönlendirilebileceği bir etkiye sahiptir.

Bu zamanda en önemli şey içinizden güzel niyetlerin geçmesidir. ‘Eline, beline, diline hakim ol’ olgusu burada çok önemlidir. Düşünce ve duyguların olumlu bir titreşimde yansıması için biraz içe dönme, yönelme gerekir.

Bu etki şayet olumsuz etki almıyorsa; Sezgiler artar, manevi çalışmalar daha etkilidir, rüyalar daha net hatırlanabilir. Mistik bir etkidir  ki bu rüyalar rehber rüya niteliği de taşıyor olabilir.

Daha iyicil, daha merhametli, yardımsever yönünüz daha da yoğunlaşabilir.

Ay jüpiter kavuşumu zamanlarında neler yapılabilir?

  • Bu zamanlarda mum yakmak, tütsü kullanmak enerjiyi dinginleştirir.

  • Ayakları tuzlu su kabında 10 dk bekletmek güçlü bir topraklanma sağlar.

  • Meditasyon, niyet, dua zamanıdır.

     

Doğum haritasında Ay ve Jüpiter

Doğum haritasında bu kavuşum veya Ay ile Jüpiter arasında olumlu temaslar varsa bereket, bolluk, şans konularında da çok güzel bir enerjiyi yansıtacaktır. Kişiye ilahi bir koruma verdiği gibi niyetleri temiz insanlar diyebiliriz. Şansı, bolluğu ve bereketi çeker.

Karma astrolojide Ay, ruhumuzdur. Geçmiş yaşam karmik tortularımız, bilinçaltımız, bu yaşamda bizi en çok çeken enerjimizi düşüren dürtüsel alanımızdır. 

Bilinçaltımız, ruhsal bütünlüğümüzde en çok Ay ile ilgilidir. Ay bir yandan geçmiş yaşamımız hakkında önemli bilgiler verir. Bu yaşama aktarılan enerjiyi anlamamızı sağlar.

Jüpiter doğum haritasında ilahi yolumuz, yaşam yolumuzda manevi arayışımız, özsel gelişimimizi daha iyi anlamamızla ilintilidir.

Doğum haritasındaki iyicil gezegenler Venüs, Jüpiter’in Ay ile olumlu kontakları şansın, bolluk, bereketin bizimle olduğunu gösterir. Malefik gezegenlerin bu gezegenlere sert kontağı varsa bu etkiyi düşürücüdür. Olumlu enerjiyi kırar veya azaltabilir.

 

Karma Astrolog

Sibel Sıvacı