fbpx

İkizler Burcunda Marsiyen Dolunay 2022

İkizler Burcunda Marsiyen Dolunay 2022

İkizler Burcunda Marsiyen Dolunay 2022

İkizler Burcunda Marsiyen Dolunay – Öfke patlamalarına  dikkat!

İkizler Burcunda Marsiyen Dolunay etkisi en çok 16° civarında İkizler, Balık, Başak, Yay burçları ve bu burçlarda gezegenleri olanlar etki alıyor. İkizler Burcundaki Dolunayda savaş gezegeni Mars çok etkin ve Marsiyen özellikleri açığa çıkarmaktadır.
Öfke patlamaları, huzursuz vesvese zihin, duygusal yıkım, şiddet, psikolojik şiddet, saldırganlık, savaşma sataşma arzusu, kavga etmek ile ilgilidir.
Dolunay zamanında duygusal anlamda zayıf hissedebilir, intikam, kavga duygusu çok yükselebilir. Sonuçları beklemediğiniz kadar büyüyerek sonrasında size zarar verebilir. Böyle zamanlarda Mars, dürtüsel davranmanıza sebebiyet verir, bu süreçte konulardan uzak durmak, sakin ve izole olmak, doğada zaman geçirmek, özellikle havadar yerler tercih edilebilir.
Nefes egzersizleri ile öfkenizi boşaltın. Öfke anında 10kez derin nefesler alın. 5 sn nefes alıp 5 sn vermek ruh halinizi hemen değiştirir. Deneyin
Ticari konularda ve özellikle e-ticaret konularına dikkat. Dolandırılma, hırsızlık, internet güvenliği, hesapların çalınması, alışveriş siteleri ile ilgili önlemler alınmalı.
Dolunayda uzun yollar, trafik, kazalar, iletişim kazaları, kargo, sözlü yazılı iletişimler, kardeşler, yakın akrabalar, komşular, çocukların eğitimi gibi konular gündemimizde olur.
Dolunay 8 Aralık Perşembe sabah 07:07’de etkisini günler öncesinde gösterir ve sonraki Yeniaya kadar 15 gün boyunca bu konularda yoğun gündem yaratır.
İkizler dolunayı, karşı aksındaki Güneş’in sebep olduğu gündemlerle tüylerimizi diken diken ediyor.
Dolunayda akslar karşılıklı çalışır. Ay’ın tam karşısında Güneş var.
Dolunay zamanları Güneşin bulunduğu alan sebebi doğurur, Ay’ın olduğu alan ise sonucu verir.
Güneş, Yay burcunun 16derecesinde.
Yay burcunun 16-20 derece arasındaki sabit yıldızları tetikliyor. Bu bölgedeki sabit yıldızlar ahlaksızlık, libido, sapkınlık, cinsel enerjinin saptırılmış, ters yönde çalıştırılması, sapkın dinsel inançlarla ilgilidir. Bu enerjinin açığa çıkması için ise Uranüs’ten sert bir kontak yeterlidir ki bu da 150lik açı ile aktif…
Ay ise Rigel sabit yıldızı ile kavuşumdadır. Bu yıldızın sahip olduğu anlamlardan biri de tarikatçılara karşı bir anlam taşımasıdır .
Yay/İkizler hattı. Bu ikisi şöyle birleşiyor; Yay ‘da tarikatlar, ahlaksızlık, sapkınlık, inançsal fanatizm / İkizler ‘de bilgi , bilginin dağılması, haber, medya, gazetecilik…
*** Bu arada Yay burcunda bahsettiğim bu derecelerin doğum haritalarında etkisi tamamen kişiseldir ve aynı yorumlanmaz
Karma Astrolog
Sibel Sıvacı