fbpx

Yay burcunda Yeniay 24 Kasım 2022 Antares sabit yıldızı etkisi

Yay burcunda Yeniay 24 Kasım 2022 Antares sabit yıldızı etkisi

Yay burcunda Yeniay 24 Kasım 2022 Antares sabit yıldızı etkisi

Yay burcunda Yeniay 24 Kasım saat 01:57’de

Yay burcunda Yeniay, gökyüzünün en sert yıldızlarından biri olan Antares etkisinde…

Antares sabit yıldızı, 4 büyük kraliyet yıldızından biridir. 4 Baş Melek olarak bilinen Melek fonksiyonlarından Azrail/ Uriel enerjisini temsil eder. Savaş yıldızıdır.  Türkiye’nin ikincil ilerletim haritasında Mars Antares vurgusu var.  8 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay’la bağlantılı olarak asker, polis, askeri hareketlilik, çatışma, dürtüsel hareket etme gibi gündemlere yol açabilir.

Gücün doğru kullanılması, kontrolsüzlük, dürtüsellik, düşüncesizlik gibi etkilere sahip. Yeniay’da Antares etkisi, aşk ve ilişkilerde aniden başlayan krizler, çatışmalar, sözel saldırı, bencillik, sertlik gibi etkilere sahip. 8 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay’la bağlantılı olarak özellikle ilişkilere, ilişkiler yoluyla gelecek saldırganlıklara dikkat çekiyor.

Yeniay’da Yay Burcu  

İyimserlik, seyahat, özgürlük, macera, neşe, daha pozitif bir dönemdeyiz. Yabancı kültürler, uzak akrabalar, yüksek öğrenim, dil öğrenme, spor, yabancı dil, felsefe, manevi bilgi, inançsal olgularla alakalıdır. Gölge yanları ise kibir, ego, alaycılık, bilgide inançsal bağlılık ve yobazlık, bilgi ve inançla sahtekarlık, fanatizm, abartı gibi kavramlarla alakalıdır.

Yay burcu manevi bilgiyle alakalıdır ve aslen insan-ı kamil olma yolunda ‘insanlaşma’ yolunda beşeri bilgiden manevi bilgiye geçişle alakalıdır. Ruhsal gelişim yolunda gölge yanı manevi bilgiye körü körüne inanç, din, felsefe, düşüncede ve inançta fanatizm, spritüel ego gibi ‘aşırılıklar’ barındırır.  Sporda Futbol fanatizmi gibi… Işid zihniyeti de bu burçla alakalıdır. ‘Maneviyatla gaddarlığın fanatizm halidir. düşünsel anlamda idealize etme’ gibi kavramlar hep Yay Burcu etkisidir.

Jüpiter, ilahi sistemin en yüksek koruyucu gezegenidir ve Yay burcunun yöneticisidir. Yeniay’da duragan pozisyonda olacak ve Balık burcundaki retrodan çıkışta önümüzdeki süreçte KARMA ile alakalı hak edişleri dağıtacak. Jüpiter’in Yeniay  derecesine olumlu ve güçlü bir açısı var ancak bu hakediş sonucu daima etikten yanadır.

Yeniay başlangıç enerjisidir. Yay burcunun 1 derecesinde gerçekleşecek.  Yaşamımıza yeni başlangıçlar getirir. 15’er günlük Yeniay- Dolunay fazları arasındaki başlangıç konularını da işaret etmektedir. Yay Burcu doğum haritanızda hangi evdeyse bu konularda yeni başlangıçlara sebebiyet verecektir. Etkilendiğiniz evle alakalı başlangıçlar…

Yükselen Burçlara etkisi

Yükselen Koç Yeniay 9.evde gerçekleşiyor. Yüksek öğrenim, uluslararası ilişkiler, uzun yollar, seyahatler, inanç, eğitim konuları.

Yükselen Boğa Yeniay 8.evde gerçekleşiyor. Ortak kazançlar, kredi, finans, cinsel konular, ameliyatlar

Yükselen İkizler Yeniay 7.evde gerçekleşiyor. Eş, partner, ortaklıklar, ilişkiler dikkat çekiyor.

Yükselen Yengeç Yeniay 6.evde gerçekleşiyor. Gündelik yaşam, evcil hayvanlar, kronik rahatsızlıklarla ilgili gündeminiz olabilir.

Yükselen Aslan Yeniay 5.evde gerçekleşiyor. Çocuklar, partner, yetenekler ve sanatsal faaliyetlerle ilgili gündeminiz olabilir.

Yükselen Başak Yeniay 4.evde gerçekleşiyor. Aile, ev, yuva kavramları ön planda oluyor.

Yükselen Terazi Yeniay 3.evde gerçekleşiyor. Yakın çevre, kardeşler, komşu ilişkileri, iletişim konuları aktifleşiyor.

Yükselen Akrep Yeniay 2.evde gerçekleşiyor. Öz değer, para ve ilişkiler gündeminizde.

Yükselen Yay Yeniay 1.evde gerçekleşiyor. Ben-sen kavramlarına dikkat çekiyor.

Yükselen Oğlak Yeniay 12.evde gerçekleşiyor. Kapalı alanlar, hastaneler, psikoloji, ruh sağlığı…

Yükselen Kova Yeniay 11.evde gerçekleşiyor. Sosyal çevre, arkadaşlar, gruplar, umutlar

Yükselen Balık Yeniay 10.evde gerçekleşiyor. Kariyer, iş, mesleki konular

 

Karma Astrolog Sibel Sıvacı