fbpx

Boğa Burcunda Güneş tutulması – 30 Nisan 2022

Boğa Burcunda Güneş tutulması – 30 Nisan 2022

Boğa Burcunda Güneş tutulması  

Güneş tutulması

Güneş tutulması gerçekleşmeden yaklaşık bir ay önce etkisini göstermeye başlar ve tutulmayla ilgili konular gündemimize girer.

Her tutulma hepimizin yaşamını yakından ilgilendirir. Çoğu zaman fark etmeyiz. Çünkü insan kendini kolektif alanda devinen bir varlık olarak değil de bireysel müstakil bir varlık olarak algılar. 
Her titreşim her devinim her enerji insandan insana, gezegenden insana, insandan gezegene  birbiriyle etkileşimli olduğu için her şey ve herkes birbirine etki eder.   
Tutulma zamanları yaşamımızda mutlaka basit ve hafif ya da keskin ve güçlü etkiler alırız. Bu etki doğum haritamızdaki gezegen yerleşimleri ile tutulma zamanının gezegen yerleşimleri arasındaki kontak ile paralel gücünü gösterir. Ya zayıf ya da güçlü etkiler alırız.
Tutulmalar genel anlamda yaşamımızı meşgul eden kişi, olay ve olgular, hayatımıza dahil olan veya çıkan insan döngülerinde, taşınmalar, iş değişimleri, eğitimler, evlilik, boşanma, çocuk, hastalıklar gibi her olguda ve her konuda ana kriterlerle birlikte kadersel yeni başlangıç ve bitişlerle alakalıdır.
Döngüler başlatır sonra başka zamanlarda başka tutulmalarla bağlantılı farklı döngüler iç içe birbiri içinde dolanır ve yaşamımızdaki her olguya tesir eder. Aslen kaderimizdeki ana yapının rotasını oluşturur.

Güneş tutulması etkisi

Tutulma etkisini yaklaşık 1 ay önceden hayatımıza giren konu ve kavramlarla gösterir. Önümüzdeki 6 ay boyunca da tekrar eder ve konular çok net görünür.
Tam güneş tutulmalarında etkiyi hemen görürüz, Kısmi (Parçalı) tutulmalarda ise olaylar hayatımıza parça parça belirli zaman aralıklarında gelir.
Kısa vadede ise aylık döngülerle 15’er günlük periyotlar halinde gerçekleşen Yeniay ve Dolunay zamanlarında etki alırız.  Yeniay ile başlangıç Dolunay ile bitişler yaşarız. 
Güneş tutulmaları karakter olarak erildir, dolayısıyla güneş tutulması zamanlarında eril enerji yüksektir.  Güneşin enerjisi çok baskın olur. 
Boğa Burcunda Güneş tutulması 30 Nisan 2022 ‘de parçalı bir güneş tutulmasıdır. 
Etkisini kısmi olarak belirli zamanlarda tekrar ettirecektir.

10° Boğa Burcunda Parçalı Güneş Tutulması

Tutulma haritanın 4.evinde ve Boğa burcunda aile, emlak, ev, taşınma, toprak konularını gündeme getirir. Boğa burcunda olması nedeniyle ekonomi, para konuları, Uranüs ile kavuşumuyla da aniden hayatımızda gelişen bu yapıları getirir.

Tutulmanın yükselen yöneticisi Jüpiter, Tutulma yöneticisi Venüs’le yüceldikleri Balık burcunda kavuşumda ve genel anlamda yayılan enerjiyi olumlu yöne çekiyor. 
İyicil ve güzel etkilerini bireysel anlamda en çok Balık, Yengeç, Akrep burçlarının son derecelerinde gezegen yerleşimleri olanlar, yükselen ve burcu bu burçta olanlara güzel açılar aldığı için olumlu etkileri verir. 
5-15 derece arasında Başak, Oğlak ve Boğa burçlarında gezegen yerleşimleri olanlar hayatlarında yeni başlangıçları tetikleyici bir etkiyi verecektir.  
5-15 derece arasında Aslan, Boğa ve Kova burçlarında gezegen yerleşimleri olanlar karma gezegeni Satürn’ün düğümlere kare etkisiyle de bu burçlardaki etki kadersel yaşanır ve kimi zaman zorlanmaları işaret eder.
Tutulma etkisini parçalı göstereceğinden bir sonraki tetiklenmesi 10 Haziran ve 10 Temmuz’da olacaktır.