fbpx

Venüs Retrosu 2023 22 Temmuz – 4 Eylül

Venüs Retrosu 2023 22 Temmuz – 4 Eylül

Venüs Retrosu 2023 22 Temmuz – 4 Eylül

Venüs Retrosu 2023 Aslan Burcunda

Venüs Retrosu 2023 yılında 22 Temmuz’da Başlıyor.

Venüs Retro 8 yılda 5 kez gerçekleşir. 2023 senesinde Aslan burcunun 28 derecesinden 12 derecesine kadar gerileyecek.

Retro, gezegenin gerilemesi anlamında kullanılmaktadır. Ancak gerçekte hiç bir zaman gezegenler geri gitmez. Sadece Dünya’dan bakarken geri gidiyormuş gibi görünür. Ancak bu etki enerji olarak açığa çıkar. Venüsyen konularda da aksaklıklar, problemlere neden olur.

22-23 Temmuzda S (duragan) pozisyonda olacak. Bu 2 günlük süreçte hayatımızda bazı konularda tıkanmalar yaratabilir. Venüsyen konularda ilerleyeme, çözümsüzlük, bazı şeylerin patlak vermesi mümkündür.

Yükselen, Ay veya Güneş burcu Aslan, Kova, Boğa ve Akrep burcunda olanlar sert etkiler alıyor.

Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegeni olduğu için her iki burcu güçlü etkileyecek. Bu burçlarda gezegenleri olanların dikkat etmeleri gereken bir süreçtir.

Yay, Koç, İkizler ve Terazi burcunda olanlar olumlu etkiler alıyor. bu olumlu etki geçmişten gelen bir hak edişi getirebilir, ilişkilerle ilgili geçmişteki anlaşmazlıklarda pişmanlıklara şahit olabilirsiniz, size borcu olan varsa, alacaklıysanız,  hakkınız yendiyse olumlu geri dönüşler alabilirsiniz.

Venüs Retrosu 2023 Etkisi

Astrolojide kişisel gezegenlerden biridir. Marsla birlikte eril dişil denge, ilişkiler, sevgi bağları, sevme şeklimiz, değerlerimiz, varlıklarımız ile ilintilidir.

Venüs maddi değerler, kaynaklarımız, varlıklarımız, sevgi ve sevme şeklimiz, maddiyat, ekonomi, ilişkiler, öz değer gibi konuları kapsarken Retrosu boyunca bu konularda sınavlar olduğunu gösterir.

Gururla birlikte öz değer sorgulaması yaptıracak. Kendinizi benmerkezci duygularla mücadele içinde bulabilirsiniz.

Aşk, ilişkiler, evlilik

Yaz aşklarına aldanmayın!

Aşk ve ilişkiler için riskli dönemler. Evlilik, nikah, yeni bir ilişkiye başlama önerilmez.

Aniden başlayan ilişkiler, dürtüsel çekimler çok güçlü, etik olmayan ilişkilere çok açık, aldanma, aldatma potansiyelinin yüksek olduğu enerjiler açığa çıkar. Bu tür ilişkilerin kısa süreli ve Retro boyunca problemli olacağı görülebilmektedir. Özellikle 8 Ağustos civarı +/- 5 gün içinde  kadınlardan gelebilecek olumsuz yansımaları patlak verebilir. Kıskançlık, bilinçli kötülük gibi etkileri de var.

Geçmiş ilişkilerde geri dönüşler olabilir. Etki kişisel doğum haritalarına göre değişiyor. Geçmişten gelen kişi bir partner olabilir veya bir kız arkadaş. Kız kardeş, evlat ile ilgili geriye dönük konular tekrar gündeme gelebilir.

Plüton’un düğümlerler olan etkisi ile ilişkilerde dengesizlik, yüksek oranda manipülasyon, yenilenme süreci var ancak bu süreç gaddarlık, acımasızlık enerjisi ile büyük bir dönüşümü tetikliyor.

Venüs Retrosu boyunca evlilik, nikah veya yeni bir birliktelik uygun değildir.

Estetik & Güzellik  konularından uzak durun! 

Estetik, güzellik, saç, kozmetik konularında ameliyat veya bu konularda işlem yapılmaması tavsiye edilir. Olası sonuçlar olumsuz olabilir. Yüzde istemsiz yanıklar oluşabilir, cildiniz her zamandakinden daha hassas olabilir. Kullandığınız kozmetik amaçlı malzemelere dikkat etmenizde fayda var.

İşlem anında olumlu gibi sonuçlar almış olsanız dahi daha sonra farklı sonuçlar doğurabilir, bir süre sonra pişman olabilirsiniz. bu süreç yeni bir şeylere değil var olanla sürdürmeye açıktır. Retro bitimine kadar da sabırlı olmanız tavsiye edilir.

Ekonomi, Para, Altın

Venüs retrosu boyunca altın fiyatlarında bir nebze de olsa düşüş yaşanabilir.

6 Ağustos’ta ülkemizin haritası spekülatif yatırımlarla ilgili sert etki alıyor.  8-9-10 Ağustos’ta ani ve dengesiz değişimlere sebebiyet verebilir. Yatırımlarla ilgili Venüs Retrosu boyunca temkinli olmakta fayda var.

2015 Venüs Retrosu

Venüs daha önce 25 Temmuz – 6 Eylül 2015’te Aslan burcunda gerilemişti. 2023 yılı Retrosu da 2015’teki konuları gündeminize getirebilir. Benzer olayları tekrar yaşayabilirsiniz.