fbpx

Merkür Retro 7 Şubat – 10 Mart 2020

Merkür Retro 7 Şubat – 10 Mart 2020

Merkür Retro 7 Şubat – 10 Mart 2020 Balık ve Kova burçlarında

Merkür Retro yılda 3-4 defa yaşanan bir göksel fenomendir.
İllüzyon olgusu, realitemize göre şekil alır… Neyi nasıl algılıyorsak ona uygun düşünsel ve duygusal anlamda olguları yaşarız. Olguları bütünsel olarak ele aldığımızda ise bizlerin gündelik hayatına etki edecek ‘illüzyon’ olgusu ortaya çıkmaktadır. Çünkü Matriks hapishanesindeyiz…

Merkur retro Balık burcundaİçe dönüş, içten bakış ve kendine akış zamanları.

İllüzyon içinde illüzyon yaşarken işte bu Merkür retrosu Balık burcu seyrinde de biraz daha kafalar alık, zihinler bulanık, iletişimler kopuk ve sanrılar bol, karmaşa, kargaşa, iletişim sorunları alabildiğine çoğalır. akabinde Kova ‘ya geçiş yapacak ve bu sorunlar biraz daha azalır vaziyette.
Balık burcunun sisli, bulanık, belirsiz doğası Merkürün dünyasal aklın kullanabilirlik yetisini gittikçe zayıflatmakta. Dolayısıyla gerçeği algılayış biçimi çok daha fazla kendine has bir derinlik ve zayıf merkür ile sanrısal olayları çoğaltır.
Nasıl ki dokunduğumuz her şey atom altı partiküllere bölündüğünde büyük bir boşluksa yaşadığımız olgular da böyle koca bir boşluk ve işte illüzyonun ta kendisi büyük büyük sanrıların hızla seyreldiği bir süreci gösterir. Balıktaki Merkür süreci de bu sanrıları hızlandıran ve retro sürecinde ise geriye dönük konu ve olaylarla birlikte getirdiği için bu enerji yorucu olabilmektedir.

Merkür retrosu zaman kalitesini en iyi kullanmak için;

  • Geçmişten kalan işlerde çok daha fazla verim alınabilir. Tamamlanabilir.
  • Doğru algılama – anlama biçiminin en zayıf olduğu konumda olduğu için tartışmalardan uzak durmak en iyisi olacaktır.
  • Sözlü, yazılı ve teknolojik tüm iletişim araçlarında sorun yaşanabileceğinden retro süreci bitene kadar iletişimlerde pasif ve sakin kalmak bu zamanda önemlidir.
  • Aklın ve mantığın bittiği bu enerjisel alanda kurban psikolojisini tetikler. Farkındalık şart!
  • Alkol tüketimine dikkat ve özellikle zehirlenmelere açık bir dönem.

 

One Comment

  1. Merkur retrosu balik burcunda cok mu kotu?

    Cakra
    Şub 19, 2020