fbpx

Güneş Neptün Kavuşumu (10 Mart 2021)

Güneş Neptün Kavuşumu (10 Mart 2021)

Güneş Neptün Kavuşumu (10 Mart 2021)

Güneş, Neptün Kavuşumu

Neptün, 10 Mart’ta Güneş ile 13 Mart ise Venüs’le kavuşuyor

Benlik (Güneş), ilahi sistemi temsil eden Neptün ile kavuşunca coşkumuz artar. Merhamet ve affedici yanlarımız o güzel duygular içerisinde buluruz kendimizi. biri veya birilerine karşı yaşadığımız ve taşıdığımız olumsuzlukları bir kenara atmak için gökyüzü zamanın enerjisi ile de destekliyor. Şimdi, şu an da salın gitsin. Bir seçim kadar yakın…
içindeki hazineye yani o ilahi sanatsal becerilerine yönelebilir ya da gölge yanları olan o sanal, gerçek dışı uyuşturucularla geçiştirebilir.
Bu kavuşumun olumlu tarafları rehber rüyalar, hislerde artış, vizyonik mesajlar olabilir ama bunların ne kadar doğru olup olmadığı etkiden hemen sonra ortaya çıkmaya başlayacaktır. 10 günlük süreci iyi analiz ediniz. Kendini kandırmayla birlikte gölge yanlarında büyük hayal kırıklıklarını da tetikleyebilir.
Yaşanan her olguya fazla tutunmamak, nötr kalmak belki de bu etkiyi ve hatta ki her etkiyi sağaltabilecek en etkin yollardan biridir.

Peki ya Neptünle gelen gölge yanlar nasıl olur?

Perdenin arkasında kalan değil miydi o gizli hazine? Peki gizli olan nasıl bu kadar görünür olan kaba kesif varyasyonik veçheden seçilebilirdi? Hisler bile 3.boyut realitesinde iki kutuplu bir alanda hapsolmuş. Gördüğünü sandığın, hissettiğini sandığın, yaşadığını veya yaşattığını sandığın her şey koca bir illüzyondan ibaret olabilir. Neden mi? Çünkü beynin ne kadar büyük ve güçlü bir aygıt olduğunu kavramadığın içindir ki sana türlü oyunlar oynayacağının yanılgısını es geçiyorsun.
Arzu ettiğin, heves ettiklerinle olmasını istediklerin ve arka planda gerçekte olan aynı olmayabilir. Ve sen ikisini aynı yerde var sanıp kendini kandırmaya devam edebilirsin belki de? İşte tam da Güneş, Neptün’e doğru ilerlerken ve hatta Venüs’te peşinden gelirken kendi inanmak istediklerinle yani gerçek sandıklarınla sınanabilirsin.
Düşler bazen realiteden çok uzaktır. Realite ise acıyla özdeşir. Kendini unutmak ve belki gerçeklerden kaçmak üzere meyil ettiklerin kaçışlar, bağımlılıklar ve bunun artık dozundan çıkan hallerde kendine gerçeklikteki karşılaşmadan uzak kalıcı daha büyük bir zorluk çizer durursun.Bu kavuşum aynı zamanda bizim kaçışlarımız, kendimizi bağımlı kıldığımız ve kaçtığımız her şeyi temsil eden enerjiye de sahiptir. O açıdan dozunda ve dengede kalmaya önem verilmesinde fayda var.