fbpx

Algol Ay tutulması 19 Kasım 2021

Algol Ay tutulması 19 Kasım 2021

Yılın en sert ve en önemli Ay tutulması 580 yılda bir gerçekleşen bir tutulmadır.

Algol sabit yıldızı kavuşumlu bir ay tutulmasıdır. Boğa burcunun 25-26 derecelerinde negatif enerjisi çok güçlü!

Hastalık, ekonomi, boğaz, tiroid, boyunla ilgili her türlü olumsuzluğu içinde barındıran bir etkiyi taşır.

Algol sabit yıldızı

Perseus parselindeki 2. parlak yıldız olan AlgolŞeytan Başı veya Şeytan Yıldızı olarak da bilinir ve bir çift yıldızdır. Bu yıldızın yapısının anlaşılması gökbilim tarihinde önemli bir yer tutar. Birbiri çevresinde dönen çift yıldızların varlığı, bu sırada, bu tür yıldızların birbirlerinden madde çalması ve evrimlerini hızlandırması olayları Algol’ün parlaklık değişimlerinin 1667’den beri izleniyor olması ile mümkün olmuştur. O zamandan beri yürütülen düzenli gözlemlerde, yıldızın parlaklığı yaklaşık 3 günde bir (69 saatte bir) 1 kadirden fazla (2.5 – 3 kat) azalmakta ve bunun nedeni anlaşılamamaktaydı. Artık Algol’ün bir örten çift yıldız sistemi olduğunu, sistemin bizden uzaklığının 92 ışık yılı civarında olduğunu biliyoruz. (Wikipedia) Ayrıca Algol sabi yıldızı Medusa mitiyle ilgilidir. Mit için tıklayınız. https://tr.wikipedia.org/wiki/Medusa

Boğa, Akrep, Aslan ve Kova’lar dikkat!

Ay, dünyanın gölgesindeyken tam karşısındaki Güneş 27 derece akrep burcunda tutulacak. Ay tutulması 27 derecede Boğa, 27 derecede Akrep, 27 derecede Aslan ve 27 derecede Kova burçlarında herhangi bir gezegeni, Ay veya Güneş burcu olanlar direk sert etki alacaklar. bu dereceye +/- 3 derece gezegeni olanlar da direk etki alır.

Algol yıldızı kavuşumlu Ay tutulması

Medikal astrolojide boyun, boğaz bölgesi, boğulmak, asılmak, nefes alamamak, nefessiz kalmak, intihar, tiroid, bademcik ve boyun bölgesinde sağlık sorunları ile ilgilidir.

Algol yıldızı ekonomi ve para piyasalarıyla ilgilidir. Bu tutulma etkilerinden biri ekonomik zor zamanların habercisidir. Hayat pahalılığın artışı, döviz kurlarındaki artış daha da zorlaşan maddi durumları tetikliyor.

Hava koşullarında büyük meteorolojik değişimler, soğukların artışı, doğal afetleri de tetikler.

Tutulma 10 gün önceden aktif olur. Etkisi ilk 6 ay çok net görülebilir. Ancak 3 yıla yayılacak bir etkiyi de barındırıyor.

Bu tutulma negatif etkileri çoğaltan bir etkiye sahip hastalıkların artmasına neden olabilir.

16 Mayıs 2022 Ay tutulmasıyla ilgili

19 Kasım 2021 Ay tutulması ne kadar şiddetli ve güçlü ise 16 Mayıs 2022’de tekrar aynı dereceleri tetikleyen başka bir ay tutulması ile bir döngü başlatmış olacaktır.

16 Mayıs 2022 ‘deki ay utulması 25 derece Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu ay tutulmasında Güneşin karşıtlık yaptığı 25 derece Boğa’daki pozisyonu ise 19 Kasım 2021 Ay tutulmasını direk tetikleyecektir.

19 Kasım 2021 ve 16 Mayıs 2022 bu iki tutulma etkisi birlikte değerlendirilmelidir.

Doğum haritanızı astro.com web sitesinden kolayca çıkarabilir. Tutulmalardan direk etki alıp almayacağınızı haritanızda gözlemleyebilirsiniz.

Ay düğümleri Akrep Boğa hattına geçiyor

2020 ortalarından ikizler -yay hattına geçen Ay düğümleri 23 Aralık 2021’de Boğa – akrep hattına geçiyor.

Boğa ve Akrep temalarının işleneceği ve etkisini çok net göreceğimiz 2022 Güneş ve Ay tutulmalarının ilk etkisini 19 Kasım 2021 tutulmasında göreceğiz.

Para piyasaları, dış borçlar, ekonomi ile ilgili çok ciddi sert dönüşümler bizi bekliyor.

 

Shopping Cart

Dijital içeriklerin hak sahiplerinin izni alınmaksızın telifsiz şekilde kullanılmasında yasal işleme başvurulmaktadır.

Scroll to Top