fbpx
2020 Mars Retrosu

Mars İkizler ve Mars Retrosu – Yükselen burçlara göre etkisi

Mars İkizler ve Mars Retrosu

Mars İkizler ve Mars Retrosu 2022 Ağustos ve 2023 Mart arasında  gerçekleşecek. Mars ikizler burcunda hareketli, hızlı, meraklı, zihinsel enerjiyle etki edecek. Retro sürecinde ise olumsuz gölge etkisini gösterir.

Mars Retrosu 2022 ne zaman?

Mars Retrosu 29 Ekim 2022 ve 13 Ocak 2023 tarihleri arasında İkizler Burcunun 25 derecesinden 8 dereceye kadar gerileyecek.

Mars 2 yılda bir İkizler burcundan geçer ve en son 2021 Mart – Nisan ayında bu alandan geçti.

Doğum haritamızda Mars

Mars fiziksel gücümüz, yaşam enerjimiz. Bu dünyada ne kadar var olabildiğimiz, cesaret, atılganlık, çalışkanlık, çocuksuluk, mücadeleci, iş yapabilme, iş bitirebilme, güç, sağlık, bedenimiz, enerjik halimizdir.

Olumsuz, zararlı yerleşimlerinde dünyadaki savaşları yangınların tetikleyicisi enerjiye sahiptir. Kavga, hastalık, bela, kaza, ateşli hastalıklar, öfke, patlamalar, yangın, şiddet, kesik, bıçaklanma, tembellik, güçsüzlükle ilintilidir.

Mars Koç ve akrep burçlarında yöneticidir. Oğlak burcunda çok güçlü çalışır. Retro, Zararlı ve düşük burç yerleşimlerinde, sert açılar altında ise enerjisini tam gösteremez ve olumsuz çalışır. Korku, girişimci olamama, bir işi başlatamama, istikrarsız, kontrolsüz güç, hiddet, çatışma, şiddet, kavga, kaza, kanser, sağlık, beyin, kan hastalıkları ve daha pek çok olumsuz etkiyle kendini gösterir.

Karma Astrolojide kişisel 3 gezegen Mars, Venüs, Merkür bireyin karmik döngüleriyle ilgili hataları ve sevaplarını gösteren önemli göstergeleridir.

Marsınız kadar bu dünyada enerjimizi ortaya koyabilir, masaya vurabilme gücümüz vardır.  Venüsünüz kadar sevgi dolu yaşamı kucaklayabiliriz. Ana kişisel gezegenler Merkür, Mars, Venüs yaşam yönümüzü tayin eden deneyimsel ve evrimsel yaşamımıza yön veren ana etkenlerdir.

Kişisel bu üç gezegenin doğum haritasındaki yerleşimleri bireyin tüm hayat boyu dünyevi tutkularını, zevklerin saplanıp kaldığı kısır döngülerini çok net gösterebilmektedir.

Mars Retrosunda ne olur?

Mars ikizler burcunda enerjik, zihin odaklı, aceleci ve iletişimseldir. Pratik olmak, yazılı sözlü iletişim, Ticaret, satış, pazarlama, akrabalar, kuzen, kardeş, komşularla ilgili konularla mücadele, hız getireceği süreci başlatır.

Mars’ın ikizler burcundaki geçişi Mart ve Nisan 2021 aylarındaydı  O dönem neler yaşadığınızı anımsayın. Benzer etkileri alacağınız muhtemeldir. O dönem başlayan bir konu tekrar gündem olur ve gelişebilir.

Mars Retrosu 2022 2023

  • 29 Ekim 2022 itibariyle İkizler Burcunda Retro hareketi başlayacak.
  • 12 Ocak ileri harekete geçecek
  • 25 Mart’a kadar ikizler burcunda seyahat edecek.

Marsın ileri harekete geçişiyle 29 Ekimde başlattığı Retro etkinin sonuçlarıyla bizi tekrar yüzleştirecek. Özellikle 29 Ekim – 12 Ocak arası yükselen burçlarınıza göre alacağınız etkiyle ilgili konularda tekrarlayan enerjiyle dönüş yapacak.

Retro etkisi

Kaza, kargo ve araç sorunları, iletişimsel sorunlar, yanlış kişilere e posta gönderme, mesaj yollamak, diline hakim olamama, sivri dil, kırıcı saldırgan iletişim, hırsızlık, ticari usulsüzlükler, kandırılmak, e-ticaret dolandırıcılığı gibi konularda gündemler artabilir.

Mars ikizler ve Retro sürecini bireysel olarak ağırlıklı fiziksel, zihinsel ve sözel çalıştıracak. Bu nedenle fizik bedenimiz, zihin sağlığı, kazalar, öfke patlamalarının söze dökümü yoğun yaşanabilir.

Neler yapılabilir?

Öfke patlamalarını nefesinizle sağaltın. 

Daha fazla spor faaliyetleri, uzun yürüyüşler

Kırmızı mercan, yakut, hematit gibi Mars taşları kullanabilirsiniz

Çelik takılar  ve özellikle bulabilirseniz üzerinizde demir taşıyabilirsiniz.

Mümkün olduğunda sözel ve yazılı iletişimlerde kısa kesmeye özen gösterebilir

Mars’ın ikizler burcunda ve Retro sürecinde Yükselen burçlara etkisi

Yükselen Koç Mars ikizler süreci boyunca trafikte çok dikkatli olmanız gereken bir süreç, ticari ilişkiler, alım, satım, kontrat, imza gerektiren tüm işlemlerden uzak durulması önerilir. Zihin fazla çalışabilir, her aklındaki diline vurmuş gibi yakın çevre, komşu, akraba, kardeşlerle kırıcı, kavgacı, öfkeli iletişime çekilebilirsiniz. Bununla baş etmeniz gereken bir süreci sükûnet içinde ve sabırlı kalmaya gayret göstererek farkındalıkla yönetebilirsiniz.

Yükselen Boğa Mars size olduğundan fazla masraflar çıkarabilir, hesap kitap yapmaya vakit kalmadan para harcatabilir. Bu süreçte kendinizi değersiz hissedebilir, bir takım insanlar bunu yazılı ya da sözlü size ifade edebilir. Tartışmalara açık bir dönem.

Yükselen İkizler Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Zihninizi sakinleştirmeniz gereken önemli bir sürece girdiniz. Enerjiniz artabilir ancak bu enerji zihinde fazla birikebilir ve sağlık problemleri ne neden olabilir.

Yükselen Yengeç Hırsızlık, gizli düşmanlar, zarar vermek isteyen eril kişiler olabilir, geçmişe dönük bir takım konularla kavga etmek isteyen kişiler, sağlık, özellikle psikolojik sağlığınızı tetikleyici, hastane konularını da işaret etmektedir.

Yükselen Aslan Grup, topluluk, arkadaş ortamlarından özellikle sosyal medyada doğabilecek iletişimsel çatışmalar, tartışmalardan uzak durulması gereken bir süreçtir.

Yükselen Başak Kariyer yaşamında, mesleki alanda hız ve hareket kazanır, bu süreçte zorlanmalar, yaşanabilir. Retro öncesi ilerleme açısından olumlu etkileri verir. Retro sürecinde geriye dönük kariyer yaşamınızı ilgilendiren konularda mücadele gerektiren durumlar otaya çıkabilir.

Yükselen Terazi Seyahat, uzak akrabalar, eğitim konularında hareketli olacağınız bir dönem. Retro sürecinde seyahatlerde doğabilecek aksamalar, eğitim konularında ilgililerle yanlış anlamalar çıkarabilir.  Bu süreçte kibirli ve alaycı konuşmaktan uzak durulmalı. Kibir ve alaycı tutumları tetikleyebilir.

Yükselen Akrep  Ameliyat, sağlık problemleri, miras, cinsellik, nafaka, kredi, ortak gelirler, trafik cezaları konularında gündemleriniz olabilir. Bu süreç çok para harcatabilir. Retro sürecinde kredi çekmek için uygun değildir.

Yükselen Yay Evli çiftlerde eşleriyle doğabilecek problemler, çatışmalar,  ortaklar, danışanlarla tartışmalara neden olabilir. İlişkilerde ego savaşları doğabilir. Ben ve biz kavramı bu süreçte çok düşündürücü.

Yükselen Oğlak Başta sağlık, beslenme şekli, iş ortamımız, gündelik yaşamınız, hizmet aldığımız her konuda gündemler gelebilir. Varsa evcil hayvanlarımızı da ilgilendiren bir süreç

Yükselen Kova Aşk hayatı, çocuklar, yakın arkadaşlar, babanızla zorlu bir süreci işaret edebilir. Yaşamınıza yeni bir partner çekebilir ancak retro sürecinde hayal kırıklıkları ve anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Her türlü riskli spekülatif yatırımlar, şans oyunlarını zorlayıcı bir süreçtir. Retro sürecine geçtiğinde bu konularda sizi üzebilir.

Yükselen Balık Mars 4.evde evinizde, yaşam alanınızda taşınma, beklenmedik tadilat veya problemlere neden olabilir. Evin bireyleriyle mücadele, tartışma, evi ilgilendiren konularda gündemleri doğurabilir.

Karma Astrolog Sibel Sıvacı

Shopping Cart

Dijital içeriklerin hak sahiplerinin izni alınmaksızın telifsiz şekilde kullanılmasında yasal işleme başvurulmaktadır.

Scroll to Top