fbpx

Halkalı Güneş tutulması Genel ve Türkiye etkisi -14 Ekim 2023

Halkalı Güneş tutulması Genel ve Türkiye etkisi -14 Ekim 2023

Halkalı Güneş tutulması Genel ve Türkiye etkisi -14 Ekim 2023

Halkalı Güneş tutulması Terazi Burcunda

TUTULUYORUZ
14 Ekim 2023
20.55

Kader yeniden yazılıyor. Her tutulma kozmik bir kapıdır!
Güneş tutulmaları yeni başlangıçlar yaratır.
Kadersel etkisini görürüz. Yazılı kaderde ne varsa onun açığa çıktığı zamanlardır.
Tutulmalar, kaderin en yoğun yaşandığı, iradenin burada neredeyse işlevini yitirdiği kimini çok güçlü kimini zayıf etkilediği ancak kadersel başlangıçlara neden olan enerji vorteksleridir.

Gökyüzündeki her göksel fenomen yeniay, tutulma, dolunay, gezegen dizilimleri, gezegen geçişleri her birinin her hareketi açığa çıktığında gökyüzünde bir iz bırakır.
Bu iz, aynı bir kodlama gibi gökyüzünde bir uzaysal alanı bu enerji ile kodlar. Mahiyeti her ne ise kişisel veya toplumsal bazda yaşanacak, yaşanması gereken o kadersel program ait enerjiyi tetikleyecektir.
Ne zaman ki bir göksel tesir gelir, bir etki başlarsa o zaman vuku bulur. Madde planına indirgenir .

Yaşadıklarımız aslen ruhumuzun seçtiği deneyim programlarıdır. Karmik de olsa kadersel de olsa veya irade ile de olsa hepsi ruhsal alanımızdan deneyimsel bazda tezahür edecek konu ve kavramlardır.
Bu programların açığa çıkışı da çoğunlukla Güneş tutulmaları zamanlarıdır.

Ay düğümleri Koç-Terazi Aksında

Ay ve Güneşin ekliptiklerinin kesiştiği sanal noktalar ‘Ay düğümleri’ ifadesi ile bilinir. Ekliptiğin bir tarafında Kuzey Ay Düğümü bir tarafında Güney Ay Düğümü vardır.
Devinim sürdükçe bu kesişim noktaları da sürekli değişim halinde ve zodyak çemberinde burçsal bazda alanlardan geçer.

Önümüzdeki süreçte Ay düğümleri, Koç-Terazi burçlarının aksında olduğu için önümüzdeki Tutulmaları da Koç ve Terazi burcunda yaşayacağız.

  • Koç burcu ben-benlik-ego-kimlik- karakter
  • Terazi burcu ben’in zıddı ‘biz’ olgusu üzerinedir.

Bu nedenledir ki evlilikler bizlik olgusu üzerine yapıtlanan aile kurumlarıdır. Uyumu, dengeyi, ilişkileri, ortaklıkları temsil eder.

Ay düğümleri bu akslarda olduğu için önümüzdeki bir kaç yıl ben-biz olgusu çok yoğun yaşanacak. Sınavlar da buradan gelecek demektir.

Evlilikler, ilişkiler, ortaklılar, ikili ilişkiler sınanacak.

Ya da bu konularda yepyeni bir döngü içerisinde bulacağımız bir sürece giriyoruz.
Yeni anlaşmalar, yeni ortaklıklar, birliktelikler, kimini evlilik, kimini yeni arkadaşlıklar ile başlangıçlar yapacak.

Bitmesi gereken ilişkiler inkıtaa uğrayacak. Hele ki bu ilişkiler tek taraflı fedakarlıklarla sürdürülüyorsa toksik hale gelen ne varsa kendiliğinden temizlenecek Şaşıracak, üzülecek, ne hale geldik diyeceksiniz belki de. Neydik ne olduk diyebileceğimiz bir süreç

Tutulma, doğum haritası destekleyenler için liderlik, refah, huzur, büyük bir şans gibi etkilere sahiptir. Özellikle Terazide, İkizler ve Kova’da 20-21 derece civarı gezegeni olanlar için yeni bir döngü başlıyor.

Önümüzdeki süreçte;
Yükselen Koç’lar evlilik ve ilişkilerinde – Yükselen Oğlak’lar ev, aile konularında – Yükselen Yengeçler kariyer alanlarında zorlanacakları bir döngüdeler. Ancak güçlenerek tekrar ayağa kalkılacağını göstermektedir.

TOPLUMSAL ETKİ

Toplumsal bazda ise karma çalışıyor. Geçmişte iz bırakan konuların yarası deşiliyor. Gündemimiz giren savaş, geçmişin karmik izlerini taşıyor.

Güneş tutulmaları zamanları toplumsal bazda olumsuz etkiler gözlemlenmiştir. Tutulma haritasında toplumu ilgilendiren kolektif gezegenler (Plüton-Neptün-Uranüs) Tutulma hattına olumsuz açılar alıyor. Böylesi çok güçlü bir tutulma enerjisinde de bu enerjiler açığa çıkıyor ve pek çok ülkeyi olumsuz etki altında almış durumda.

Tutulma derecesinin kavuştuğu Foramen yıldızı etkisi olduğu için kazalar, deniz kazaları, gemilerle ilgili gündemler ön planda. Gemi batmaları da olabilir. Tutulma etkisi 5 yıllık süreci kapsayan yeni oluşumları gösteriyor.

Türkiye de Anayasal değişiklikler, Uluslararası anlaşmalar ve bu anlaşmaların içinde özellikle Savaş anlaşmaları gündemlerimiz olacağını gösteriyor.

27 Kasım ve  24 Aralık civarı bu konularda gelişmeler yaşanabilir.
2024 Şubat kritik bir süreci göstermektedir. 

Ölüm, yıkım, ekonomi üçlüsü ile bizleri yine sert açılar altında bir dönem bekliyor. adını duyurmuş sanatçıların ölüm haberleri, dış borçlarda ciddi bir döneme giriyoruz.

Tutulmanın Dünya üzerinde görüleceği yerler: ABD, Meksika, Orta Amerika, Kolombiya ve Brezilya’yı geçen dar bir yol boyunca görülebiliyor. Özellikle bu ülkeler en güçlü riskleri taşıyor. Tutulmanın görüldüğü bölgeler etkisini en çok göstereceği bölgelerdir.

Karma Astrolog Sibel Sıvacı