fbpx

Akrep Burcunda Güneş Tutulması 25 Ekim 2022 13:48

Akrep Burcunda Güneş Tutulması 25 Ekim 2022 13:48

Akrep Burcunda Güneş Tutulması 25 Ekim 2022 13:48

Akrep Burcunda Güneş Tutulması; Kriz – Kaos – Dönüşüm

Akrep Burcunda Güneş Tutulması 25 Ekim 2022 saat 13.48

Her birimiz dünyaya ruhsal düzeyde seçtiğimiz bir deneyim programı ile geliriz.  Bu deneyimleri yaşayarak evrimsel sıçramalar yaşarız. Olgunlaşırız, öğreniriz, öğrenemezsek tekrar eden kısır döngüler içinde yeniden olayları, olguları yaşamımıza çekeriz Ta ki dersimizi alana dek.

Karma ancak hak edişlere göre çalışır. Dersi anladığında seçimleriyle yaptığın hataları fark ettiğinde bir üst aşamalı evrimine gereken deneyim programlarını açar

Güneş tutulması peşinden gelecek 8 Kasım Ay Tutulması ile birlikte çalışır ve uzay zamanda bir vorteks açılır. İnsanların ihtiyacı olan tetik evrimsel bazlı enerjiler kaderi programları için yön verici olurlar. Yeni başlangıçlar ancak tamamen kadersel başlangıçlardır.

Her birimiz her tutulmada etki almayız ancak her birimizin doğum haritasına göre etkileneceği zamanlar vardır ki bu zamanlar da doğum haritamız etki aldığı için yaşamımızda yeni enerjileri olumlu veya olumsuz düzeyde çalıştırır.

Karma ve Kader 

Tutulma etkisi yaşamımızın mimarı olan enerjileri yayar.

Karma burçlarından biri olan Akrep burcunun ilk dekanatında gerçekleşecek Güney yönünden geliyor. Zorlu ve yaşamımızda geçmişe dönük karmik ve kadersel etkileri tetikliyor.

Tutulma etkisi kendini 1 ay önceden gösterir tutulma başlamadan önceki günlerde de çok daha yoğun bir gündem oluşturur. Etki daima kişisel doğum haritasına özeldir ve olumlu veya olumsuz olması da kişisel bazda çalışır.

Tutulmada ana temalar;

  • Para, finansal krizler, maddi konular, ekonomik zorluklar, ortaklı alacaklar, krediler, pasif gelirlerde problemler özellikle resmi işlerde problemler gösteriyor.
  • İlkel beyin reptil kompleks bölgesi aktif. Hırs, kibir, nefret, kıskançlık, dürtüsel kontrolsüz davranış bozuklukları gibi ilkel beyin olgularında artış
  • Kanser ve ölümlerde artış, cinsellik ve cinsel bulaşıcı hastalıklar
  • Kız kardeş, kız çocuklar, kız arkadaşlar.
  • Geçmişten gelen kadın figürleri

29 Ekim’de kavgacı, saldırgan, sinirli, öfkeli Mars, ikizler burcunda retroya girecek

Mars, tutulmanın etkilerini iletişimsel bazda daha net gösterecek. İkili ilişkilerde ve iletişimde oldukça zorlayıcı etkiler başlatıyor. Dikkatli olmak, kavgacı kişilerden ve tahrik etmek isteyenlerden uzak kalmak en iyisi. Bu süreçte asla savaşı siz başlatan olmayın elinizde patlar ve zarar görmeniz muhtemeldir. Savaşı daima başlatan kaybeder.

Ekonomiyi yöneten ana iki burç akrep ve boğadır. Düğüm hatlarının da bu iki aksta olması ve Satürn’ün sert kontağı tutulmanın yeni tetikleri ile daha sert bir döngüye girdiğimizi gösteriyor. Özellikle ekonomik koşulları daha da zorlaştırıcı bir etkiyi taşıyor.

Ülkemiz maalesef çok sert etki alıyor ve enflasyonun daha da uçacağı görünüyor.8 Kasım Ay tutulması ile olayları hızlandırıcı ve sert dönüşümlü gündemleri tetikleyici olacak.

Kişisel etki

Ekonomik koşullarımızı olduğundan daha da önlem almamız gereken bir süreç, öfkeden kavgadan manipülasyondan beslenenlerden uzak durulması gereken bir süreç. Eldeki ile yetinmek, şükürlülükte kalmak ve acziyetimizi bilmemiz bireysel anlamda yansıtacağımız enerjiyi belirleyici olacaktır.

Her şey bilinçtedir ve ancak gezegenlerin ve özellikle büyük enerji vorteksleriyle salınım yapan bu gökyüzü fenomeni tutulmaların kişileri ancak iradesiz, farkındalıksız halleri üzerine etkiler. Derslerini alana kadar da sistemik olarak etki etmeye devam eder.

Güney düğüm yönlü ve karmik bir tutulma ancak karmik borçları ve alacakları tetikleyeceği için bu süreci en iyi kişisel bazda meditatif çalışmalarla destekleyebilirsiniz. Üzerinizde nedensiz yere sert negatif etki hissediyorsanız arınma çalışmaları bu süreçte çok etkilidir. Ancak öncesinde mutlaka kendinizi koruma alanına alınız.

Güneş tutulmaları gözlemlenebildiği bölgeleri çok etkiler ve bu alanlarda tutulma hattında giren tüm ülke ve şehirlerde sert dönüşümlere neden olabilmektedir. Özellikle depremsel ve hava olaylarında tetik alıyor. Mars’ın 29 Ekim sonrasındaki retro sürecinde de savaşlara, patlamalara işaret ediyor.

Akrepyen tutulmalar hava olaylarında anormallikler, deprem, volkanik patlamalar, atmosferik olaylar, sel, kuraklık etkisi ile ilgilidir. Aynı zamanda yeraltı kaynakları ve madenler, maden ocaklarını ilgilendirir. Yakın zamandaki patlama da tutulma etkisi ile birebir ilgilidir.

Karma Astrolog Sibel Sıvacı