fbpx

9-15 Ocak Haftalık Burç Yorumu 2023

9-15 Ocak Haftalık Burç Yorumu 2023

9-15 Ocak Haftalık Burç Yorumu 2023

9-15 Ocak Haftalık Burç Yorumu

Haftaya Ay Aslan burcu etkisiyle giriş yapıyoruz.
Ay, Acubens sabit yıldızıyla kavuşumda ve bu yıldızla kavuşan Ay’ın etkisi takıntılı aşk ve bağımlılıkları tetikler. Özellikle Aslan burcunun 13 derecesinde herhangi bir gezegeni olanlar ve 5-6 Ağustos doğumlu Aslan burçları etkisini daha baskın görebilir.
7 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen Yengeç Burcundaki Dolunayın etkisi hafta boyunca devam edecek. Dolunay Yengeç burcunda aile, ev, yuva ve kariyer alanlarımızla ilgili konularda hayatımıza bazı gündemler getirdi. Dolunay bir tamamlanma enerjisidir.
Yaşamımızdaki otorite sahibi kişilerle iletişim konularında dikkat etmekte fayda var. Biri diğerine aniden parlayabilir, kırıcı sözler sarf edebilir, zıtlaşabilir, duygularını incitebilir. Geçmişten gelen konular yüzünden aranız açılabilir.

Mars Retrosu bitiyor!

12-13 Ocak günleri Mars durağan pozisyonda olacağından kavga, çatışma, öfke ve zihin patlaması yaşayabilir, tahammülünüzü aşabilir noktaya gelebilirsinizDikkatli olun.
Mars’ın gölge etkisi 22 Şubat’a kadar devam edecek.
Yükselen Başak, Balık ve Yay burçları ile 30-31 Mayıs doğumlu Güneş ikizler burcu, 1-2 Aralık doğumlu Yay burcu, 1-2 Eylül doğumlu Başak burcu ve 27 – 28 Şubat doğumlu Balık burcu direk etki alıyor. Ekstra dikkatli ve sakin olmalarında fayda var.
Yükselen Koç Çocuklarınız için beklenmeyen ödemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Şans oyunları için olumsuz bir hafta. Bekarsanız partnerinizle iletişimlere dikkat ediniz. bu hafta yönetici gezegeniniz Mars Retrodan çıkacak ve Şubat ayının 22’sine kadar gölge etkisi devam edeceğinden kardeşler, yakın akraba ve komşularınızla ilgili yaşadığınız sorunlar devam edebilir. Retro boyunca doğru ve erdemli tavırlar sergilediyseniz ve kavganın başlatanı siz olmadıysanız olumlu geri dönüşleri yaşayacağınız bir sürece girdiniz.
Yükselen Boğa bu hafta aile, yuva, ev konularınız gündemde. uzak akrabalarınızdan haberler alabilir, hoşunuza gitmeyen sözler duyabilirsiniz. Bir eğitim veya bir seyahat planlıyorsanız iptal edebilirsiniz.
Yükselen İkizler bu hafta Mars’ın ikizler burcundaki Retrosu bitiriyor. Zihinsel olarak çok yorulduğunuz bir süreçti. Mars’ın gölge etkisi 22 Mart’a kadar devam edecek dikkatli olmakta fayda var. Her tür sözlü, yazılı iletişimde kavgacı bir tutumdan uzak durmalısınız. Yönetici gezegeniniz Merkür de Retroda kardeşlerle varsa miras, ortak gelirler ile pürüzler yaşayabilirsiniz.
Yükselen Yengeç eşiniz veya ortağınızla yapacağınız ödemeler ile ilgili bazı anlaşmazlıklar olabilir Özellikle sosyal çevre, arkadaş ortamlarınızdan tepki alabilirsiniz. Değersizlik duygunuz hafta içi artabilir.
Yükselen Aslan Yakın zamanda gündelik yaşamınızı etkileyen bazı kararlar aldıysanız anlayış göremeyebilir, şahsınıza laf edenler olabilir. Merkürün Retro olması nedeniyle gündelik işlerinizde zamansal anlamda bir daralma hissedebilirsiniz.
Yükselen Başak Bu hafta psikolojik olarak içe döneceğiniz bir süreç, çocuklarınızla ilgili gündelik yaşamınızı meşgul eden konularla uğraşmak zorunda kalmak, sorumluluk almak sizi biraz gerebilir. Partner ve aşk hayatınızla ilgili bir gerilim yaşayabilirsiniz. Kariyer alanınızda yaşadığınız ağır bir çalışma temposu bu haftadan itibaren artık hafifleyecek.
Yükselen Terazi Dolunayın etkisiyle aile yaşamınız veya ev koşullarınız sizi zorlamış olabilir. Sosyalleşmek, arkadaşlarınızla vakit geçirmek isteyeceğiniz bir hafta olacak ancak sözel ifadelerinize dikkat edin. Kendinizi baskı altında hissedebilir, özellikle sorumluluk alma konusunda aile ve çocuklarınızla ilgili konularda eleştiriler alabilirsiniz.
Yükselen Akrep Mesleki konularla ilgili gündemleriniz var. Varsa partneriniz tarafından engel hissedebilir iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Varsa çocuklarla ilgili sorumluluklarınız iş yaşamınıza yansıyabilir. Yakın çevre, kardeşlerle ilgili bu konularda tartışmamaya özen göstermelisiniz.
Yükselen Yay eş veya ortaklıklarla ilgili aylardır süren anlaşmazlıklar, tartışmalar, kavgalar bu haftadan sonra azalacak. Mars’ın retrodan çıkacağı bu hafta en çok sizi mutlu edecek. Gölge etkisini de düşünürsek 22 Şubat’a kadar daha temkinli olun, tartışmalardan uzak durun. bazı eğitimler almak isteyebilir, yurt dışı veya seyahat konularında gündeminiz olabilir. Bu konuda masraflarınız, ödemeleriniz çıkabilir.
Yükselen Oğlak eşinizle birlikte ortak kazançlar, miras, nafaka konuları veya kredi, ödemeleriniz gibi konular bu hafta gündeminizde olacak. Hırstan uzak durmanızda fayda var. Borsa ve spekülatif yatırımlar için uygun bir zaman dilimi değil kayıplar yaşayabilirsiniz.
Yükselen Kova psikolojik olarak etkilendiğiniz bazı konular gündelik yaşamınızda bazı değişimler yarattı. Eş veya ortaklık kurduğunuz kişilerle zıtlaşabilir, üzerinizde baskı hissedebilir, özgürlük ihtiyacı duyabilirsiniz.
Yükselen Balık çocuklarınız veya aşk hayatınızla ilgili bazı konularda bir tamamlanma yaşıyorsunuz. Bu hafta odağınız daha çok gündelik yaşamınızla ilgili bir yoğunlukla devam edecek. Eski bir arkadaşınız tekrar hayatınıza dahil olabilir ve sarf ettiği sözlerle canınızı sıkabilir. Yakın akraba, kardeş veya komşularınızla yaşanacak gerginlikler olabilir.
Karma Astrolog Sibel Sıvacı