fbpx
Gezegen retroları

2023 Retro Gezegen günleri

2023 Retro Gezegen günleri Astroloji takvimi

2023 Retro Gezegen günleri, Astrolojide önemli günler

Bu yıl Mars ve Venüs Retro olacak. Her iki gezegenin aynı yıl retrosu ara sıra olur. Böyle zamanlarda ikili ilişkilerde sınavlarımız daha fazla artar.

2023 Mars Retro zamanları

Mars Retro zamanı kavga, öfke, bastırılmış duyguların fiziksel olarak dışa vurum zamanlarıdır. Tartışmalardan uzak durulmalıdır. Kaza riski de içerir. Mars’ın retro zamanları bulunduğu burçtaki özellikleri de olumsuz anlamda ortaya çıkarır. Hava burcundan biri İkizler burcunda uzun süre seyahat edecek ve bu burçta retro yapacak.

31 Ekim 2022- 13 Ocak 2023 İkizler Burcunda Mars Retro

2023 Merkür Retro zamanları

Merkür Retroya geçmeden bir kaç gün önce etkisi başlamaktadır dolayısıyla Merkür’ü gölge etkisiyle hissetmeye başlamaktayız.

Merkür Retro zamanı iletişim problemleri, ifade sorunları, yanlış anlaşılmalar, trafikte problemler yaşanır. Eski dostlarla karşılaşılır, onlardan haber gelir, eski sevgililer döner. Uzak durmak gerekir. Teknolojik alet satın almak, imza atmak için uygun zamanlar değildir. Merkür 2023 yılında 4 kez Retro yapacak.

Merkür’ün Retro süreci her türlü yazılı-sözlü iletişim, kendimizi ifade şeklimizde sıkıntılar yaşanır. Retro süresince yanlış anlaşılmalar artar, anlatmaya çalıştıkça uzar gider.

Merkür ‘ün retro olduğu zamanlar eski dostlarla karşılaşılır, onlardan haber gelir, eski sevgililer bu zamanlarda dönebilir böylece hayatınıza geri dönen insanlara karşı temkinli olmakta fayda var. Unutmayın’ Retro ile gelen Retro ile gider. Nasıl retro döneminde geldiyse yine bir Retro döneminde hayatınızdan çıkacaktır.

Kargolar, adres karışıklıkları çıkabilir. E postalar yerine gitmeyebilir. Mesajlar yanlış kişilere gönderilebilir.

Kardeşler anlaşmazlıklar çıkabilir. Eski konular tekrar gündeme gelebilir. Karmaşa, karışıklık yaratacak mevzular retro boyunca uzar gider ve bir sonuca bağlanamaz.

Retro süresince teknolojik alet satın almak, herhangi bir sözleşme yapmak, yeni anlaşmalar ve imza atmak için uygun zamanlar değildir çünkü yanıltıcı bir enerji olarak kendini gösterir. Bu dönemde gelen teklifler cazip gelebilir ancak arka planında boş ve anlamsız olabilir. Retro süresinde fark edilmeyebilir. Retro bitiminden sonra çok net kendini gösterebilir.

2023 Merkür Retro tarihleri:

  • 1-18 Ocak 2023 Oğlak Burcunda Merkür Retro
  • 21 Nisan-15 Mayıs 2023 Boğa Burcunda Merkür Retro
  • 23 Ağustos-15 Eylül 2023 Başak Burcunda Merkür Retro
  • 13 Aralık 2023 -2 Ocak 2024 Yay Burcunda Merkür Retro

 

2023 Plüton Retro zamanı

1 Mayıs – 11 Ekim 2023 Kova ve Oğlak Burcunda Plüton Retro

 

Satürn Retro zamanı

18 Haziran – 5 Kasım 2023 Balık ve Kova burcunda Satürn Retro

 

Neptün Retro zamanı

30 Haziran – 6 Aralık 2023 arası Balık burcunda Neptün Retro

 

2023 Venüs Retro zamanı

Venüs Retro tarihi ve dikkat edilmesi gerekenler

23 Temmuz – 4 Eylül Aslan burcunda  28°’den 12°’ye gerileyecek. aşk, ilişkiler, estetik, güzellik, maddiyat, uyum, hak, adalet konularını temsil eden Venüs böylece bu yaz ilişkileri sınayacak.

Venüs Retrosu zamanlarında değersizlik duygusu ön plandadır. Kendinizi her zamankinden daha fazla değersiz hissedeceğiniz bir dönem olacağı için bunun farkında olun ve gereksiz tartışmalara ve psikolojiye girmenize gerek yok.

Venüs Retrosu estetik, güzellik, yüz ve güzelleşme ile ilgili işlemler yapılması sakıncalı olabilir. İstenilen sonuç alınamayabilir hatta olumsuz olabilir. İşlem yaptırdığınızda herhangi bir sorun yaşamasanız dahi daha sonra yaptırmamış olmayı isteyeceğiniz bazı komplikasyonlar çıkabilir.

Venüs Retro zamanı evlilik için uygun değildir. Hayatınıza giren insanlara dikkat ediniz. Estetik, yüz görünümde bir takım değişiklik yapmak ve güzelleşmek için uygun değildir.

2023 Venüs Retro tarihleri:

23 Temmuz 2023 – 4 Eylül 2024 arası Aslan burcunda Venüs Retro

 

Uranüs Retro zamanı

24 Ağustos 2022 – 22 Ocak 2023 Boğa burcunda Uranüs Retro

30 Ağustos 2023 – 28 Ocak 2024 Boğa burcunda Uranüs Retro

 

Jüpiter Retro zamanı 

4 Eylül 31 Aralık 2023 Boğa burcunda Jüpiter Retro

 

Karma Astrolog Sibel Sıvacı

Shopping Cart

Dijital içeriklerin hak sahiplerinin izni alınmaksızın telifsiz şekilde kullanılmasında yasal işleme başvurulmaktadır.

Scroll to Top