fbpx

21 Aralık 2020 Sahipkıran etkisi

21 Aralık 2020 Sahipkıran etkisi

21 Aralık 2020 Sahipkıran etkisi

21 Aralık 2020 Sahipkıran etkisi

2020 yılında en önemli gökyüzü etkisidir.

Sahipkıran kelimesi Arapça kökenlidir. Başarılı ve üstün hükümdarlar için kullanılır.  Hz Muhammedin doğduğu yıl , Atatürk’ün doğduğu yol bu açılar mevctur. Bu etkiyle doğan peygamberler, bilim adamları, tanınmış ustalar, bilgeler, padişahlar olmuştur.
Astrolojik olarak bazı gezegenler arasında özel kavuşum açıları vardır.
21 Aralık 2020 ‘de Satürn ve Jüpiter gezegenleri kavuşacaklar. Bu da bir sahipkıran etkidir. Bu kavuşum her 20 yılda bir burç değiştirerek farklı elementlerde gerçekleşmektedir. Astrolojik olarak yeni bie döngüyü işaret ediyor.
Her gezegenin birbiri ile güneş sistemi içerisinde aldığı açılar sonrasında gökyüzünde bir iz bırakır. Kendi manyetik alanlarından yaydıkları enerji devinimlerini periyodik olarak sürdürseler bile etki etmeye devam eder.
2020’de Kova burcunda ve kova burcunun elementi hava etkisini 20 seneye yayacaktır.
Kova ve hava elementi etkisi kolektif alanda daha belirgin bir şekilde göreceğiz. Başta astroloji! Astrolojinin de bir burcu var ve Kova’dır. Bu kavuşumdan sonra artık dünyaca kabul edilebilir ve bir çok alanda kullanılabilir olması muhtemeldir.
Kova burcu  hava, havacılık, uçaklar, yüksek teknoloji, daha da dijitalleşen dünya, dünyanın yeni karakterine dönüşümü, yenilik, özgürlük, sosyal gruplar, devrim,
Sahipkıran kavuşum etkisi ile veya bu kavuşum etkisinin olumlu açı aldığı gezegen kombinasyonun sahip olarak doğanlar ileride gençlik ve yetişkinlik dönemlerinde başarılı, güçlü liderler olarak göreceğiz.
Sahipkıran etkisi Kova çağı olarak bahsedilen dünyanın değişim enerjisiyle ilgili bir etkiyi de barındırıyor.

Sahipkıran Türkiye’ye etkisi

Bu kavuşum etkisinin Türkiye’ye en belirgin etkisi 8.ev konularını tetikleyecek olmasıdır. Ülkenin dış borçları, uluslararası ekonomik ilişkiler, bankacılık işlemleri, krediler, emeklilik, ölümler, yıkıcı etkiler, vergiler, iflaslarla alakalıdır.
Türkiye’nin 5.evdeki Güneşine de kare yapması zorlanmaları sembolize eder.  Bürokrasi, eğitim, ilişkiler, evliliklerde özgürlükçü anlayışların çoğalmasıyla boşanmaların artmasına neden olabilir,

Kolektif gezegenler

Kolektif alanı ilgilendiren hadiseler kolektif gezegen hareketlerinden etki alarak gerçekleşir. Plüton, Neptün, Uranüs… Bu gezegenlerden Uranüs ve Neptün daha önce Kova burcunu taradı ve aslında köklenme ve tohumlama yaptı bir yandan.
Uranüs 12 Ocak 1996 ‘da Kova burcuna giriş yapmıştı bu yılı takiben 7 senelik döngüde doğan çocuklar dijital dünyanın öncüleri oldu. Dünyanın yeni enerjisiyle ilgili değişimsel süreç işte tam da bu gezegenler üzerinden yayılan tesirlerle gerçekleşiyor.

Plüton Kova

Plüton 23 Mart 2023’te Kova burcuna geçecek. Plüton bir dönüşüm ve ölüm gezegenidir.
Çürüyeni ayıklar ve öldürür. Yeniler.  Yıkar, yeniliği ile dönüştürür.  Ölmeden önce ölmek kavramıyla da ilgilidir.
Plütonun Kova burcunda gerçekleşecek seyahati 21 Aralık 2020’deki sahipkıran enerjisini tetikleyecektir. Satürn ve Jüpiter’in kavuşum etkisi Plütonla birleşik bir etkiye dönüşecek.
Dünyada hızla bir çok işlem dijitalleşecek, eskiyen geleneksel yapılar değişecek, yepyeni teknolojik buluşlar bir çok konuda karşımıza çıkacak, her türlü yapay zekaya sahip alet, edavat, belki hayatı daha da kolaylaştırıcı bir süreç ancak dünyada belki teknolojiyi kullanmayan kalmayacak.
Bir çok alanda bir çok sektörde büyük oranda dijitalleşmeyle işlerin yürütülmesine neden olabilecek.  Bu döngüde doğan özgürlükçü çocuklar bu çocuklar yeni dünyanın değişimine öncülük edecekler. Yine bu süreçte iklimsel değişimler, bağımsızlık, özgürlük olguları baştan yazılacak…