fbpx

16 Şubat 2022 Aslan burcunda Dolunay

16 Şubat 2022 Aslan burcunda Dolunay

Aslan dolunayı etkisindeyiz. Ay ve Güneş karşıtlığı 16 Şubat 19.57 de kesinleşecek.
Dolunayda zaman kalitesi bir kaç gün önce etkisini başlatır ve 15 gün boyunca gittikçe azalarak yoğunluk biter.​​

Dolunayın ana teması ‘aslan egosu’ dur.

12 burç içerisinde Aslan egosu diye bir kavram var! Detaylarına girmeyeceğim adı üstünde ‘ego’.
İşte bu ego bu dolunay enerjisinde baskılanma enerjisiyle muhatap olacaktır.
Dolunay zamanları eril enerji hakimiyetinde dişil güç pasivize edilebilmektedir, aslen dişiler üzerinde eril enerjinin baskınlığını ve hatta hakimiyet tesis etme, ezme, yok etmeye programlıdır. Bunun için  kadınlar dolunay zamanlarında daha çok etki almaktadır. Bakınız kadın cinayetleri , çoğunluğu erkek eliyle şiddet, güç ve gösteriyi içerisindeki zayıflıktan dışa vurmakta.

Dolunayın Yükselen burcu Başak ve  burç yöneticisi Merkür de Kova burcunda.

Kovanın ana teması insani yanımızdır, bilgi Kova burcunda ancak sır olan bilginin taşınmasını sembolize eder. Merkür de dışsal görünen yüzeysel bilgidir. Görünen bilginin arka planda kalan derinliğini, bunu taşıyabilme yetisini vurguluyor. Bilgiyi doğru taşıyacak nedensellikler, insansal değerleri ön plana çıkararak bir takım olguları tetikler. Bu konu dolunay enerjisiyle bitmesi gereken bir döngüyü , tamamlama enerjisini işaret eder. 
Haritanın 12.evinde gerçekleşen dolunay enerjisi olumlu anlamda inziva arzusunu tetikler,  ruhsal dönüşüm için meditatif çalışmalara da yöneltebilir. Dolunay enerjisinin bu yönde kullanılması daha etkin, daha olumlu bir dönüşüme neden olur.
19 Kasım 2021 civarı neler yaşadınız?
Zor bir Kasım ayı sonrası peş peşe bir takım musibetler yaşadıysanız benzer bir enerji tekrar aktif oluyor bu dolunayda.  O kavram veya konu neyse  tamamlanma, bitiş için aktif olacak.
Dolunay enerjisi sağlık anlamında kalp hastalıklarına, kalp krizi riskine, boyun bölgesinde rahatsızlıkları tetikleyebilir. 
Shopping Cart

Dijital içeriklerin hak sahiplerinin izni alınmaksızın telifsiz şekilde kullanılmasında yasal işleme başvurulmaktadır.

Scroll to Top