fbpx

13-19 Kasım 2023 Haftalık Burç Yorumu

13-19 Kasım 2023 Haftalık Burç Yorumu

13-19 Kasım 2023 Haftalık Burç Yorumu

13-19 Kasım 2023 Haftalık Burç Yorumu

Haftaya Ay, Balzamik fazda Akrep Burcunda giriş yapıyoruz.

Hafta boyunca yaşanacak gelişmelerin stabil kalacağını, ağırlıklı olarak bir bekleme enerjisiyle geçeceğini gösteriyor. Örneğin gündeminizde bir konu vardır ve bunu bu hafta içinde hallolmasını istiyorsunuzdur ancak konu hafta boyunca gündemini değiştirmiyor, çözülmüyor, bir ilerleme kat etmiyor gibidir. Bu da kişide sıkılgan, rahatsız edici bir iç hale ve hatta hiç bir şey yapmak istememeye neden olabilmektedir.

Ayın ışığı ne kadar az olursa koruma gücü de az olur. Bu da hafta boyunca ilahi korumanın bir kanadı olan ‘Ay’ anne enerjisi kendini zayıf olarak gösterecek anlamındadır. Bu nedenle özellikle yalnız kalmamaya, riskli durumlardan kaçınmaya özen gösterilmesinde fayda var. Korumanın olmadığı zamanlar gafil avlanmalar artar…

Haftanın ilk günü Pazartesi saat 12.27’de Akrep Burcunda Yeniay gerçekleşecek. Yeniay pek de hayırlı bir koordinatta gerçekleşmiyor maalesef. Akrebin derin suları, olumsuz enerjisini gün yüzüne çıkarır. O da yeraltındaki karanlık enerjiyi açığa çıkarıyor.

Yeniay, haftanın en önemli gündemi olmakla birlikte buna Uranüs ve Mars arasında gerçekleşen gergin açı eşlik ediyor. Hafta boyunca olumsuz olarak etki etmektedir. Uranüs Mars karşıtlığı çok güçlü bir açıdır ve pek çok kişiyi de etkileyecektir. Aynı zamanda Uranüs kolektif bir gezegen olduğu için kolektif alanda da etkisini gösterecektir.

Salı günü Güneş-Uranüs arasında gerçekleşecek karşıt açı hem Yeniay’ın tetikleyici bir enerjisini çıkaracak hem de hafta boyunca gelişecek olayların gücünü arttırarak sert tetikliyor;

Toprak ve yeraltını işaret eden alanlarda açığa çıkabilecek patlama, elektrik çarpmaları, elektrik kaçağına bağlı patlamalar, kimyasal – doğalgaz- Yeraltında patlama enerjisi – maden patlamaları, silahlı ve ateşli her tür patlamaları gösteriyor. Ani gelişen hava olayları ile birlikte yıldırım düşmesi, elektrikli araç kazaları, elektrik çarpmaları, ani hava değişimleri, trafikte kaza ve buna bağlı patlamalar, kaza ve buna bağlı kavgalar, şiddet, son derece dikkatli olunması gereken günler.

Kişisel anlamda gergin, öfkeli, kavgacı ve en çok da dürtüsel bir ruh hali ancak yaşanan krizlerle baş etmeyi ve bunun sonucunda dönüşüm enerjisini gösteriyor.

Her ne yaşanırsa yaşansın ucu dönüşüme odaklı olduğu için sakin, izleyici konumda kalmakta fayda var.

Cuma günü ise Güneş ve Mars kavuşumu halihazırda var olan göksel enerjiyi daha da körükleyerek büyüterek büyük yıkıcı bir gücü açığa çıkarıyor.

Gerek kolektik gerek bireysel yaşamda açığa çıkan bu enerjilerde yapılacak en iyi şey bireysel anlamda sakin ve sessiz kalmaktır. Tepki vermemek, bu enerjilerin varlığını bilerek geçmesini beklemektir.

Sevgiyle

Karma Astrolog Sibel Sıvacı