fbpx
10 Haziran Halkalı Güneş tutulması

10 Haziran Halkalı Güneş tutulması

10 Haziran Halkalı Güneş tutulması

İkizler burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek.

İkizler Burcunun yönetici gezegeni Merkür Retro pozisyonda

İkizler burcu her türlü yazılı, sözlü iletişim, e ticaret, yakın çevre, lise öğrencileri, kardeş, kuzen, komşular, derinliği olmayan her tür bilgi, bilginin yayılması, entellektüel her tür konu ve kavramı kapsar. Güneş tutulmasının  bireysel etkisi bu alanlarda yeni bir döngüye girişimizi işaret eder.
Tutulmalar ilk 6 ay içerisinde etkisini net bir şekilde gösterir ve bir kaç yıl daha gittikçe azalan etkisiyle yaşamımızda  yer alır. Yeni başlangıçlar, yeni döngüler açar.

Merkür Retro

Tutulmanın yönetici gezegeni Merkür, Retro pozisyonda ve Neptün ile sert bir kontakta olacak. Bireysel anlamda kafalar bu bir kaç gün sisli olabilir. Hatta uykusuzluk, karışıklık, ikilem, kararsızlık, belirsizlik, önünü görememe olguları yaşanabilir.  Özellikle iletişim kurmada anlaşmazlıklar, yanlış anlamaları da kapsamaktadır. Retro olması nedeni ile ikizler temalı konularda bir takım bilgilerin ortaya çıkışı ve aydınlanmasını da gösterir.

Tutulmanın genel etkisi

Aile içi ilişkiler, iletişim sektörü, haberleşme, haber alma, radyo televizyon, muhabirler, kargo şirketleri, e ticaret, internet dolandırıcılığı, korsan yayıncılık, her tür elektronik cihaz ve basın  konularına dikkat çekecek.

Adalet, hak, hukuk, bilgi, belge ve özellikle mahkeme süreçleriyle alakalı aydınlanacak konu ve kavramların ortaya çıkışına tanık olabiliriz. Bununla beraber eğitim, yüksek öğretim, eğitmenler, üniversite veya kişisel gelişim alanındaki her türlü eğitimler, inanç ve inancımızı tetikleyen bir çok konu, kavram ve manevi bilgiyi de kapsamaktadır.

147 nolu Saros Döngüsü

Her tutulma bir Saros numarasına sahiptir. Yaklaşık 18 yılda bir kendini tekrarlayan döngülerdir. Her tutulmada bir döngü başlar veya biter. Yaklaşık 9 ve 18 yıllık süreç içerisinde realitemize dahil olur. 10 Haziran tutulması 147 nolu Saros döngüsüne sahiptir.

147 nolu bu tutulma 31 Mayıs 2003 tarihinde 9 derece ikizler burcunda gerçekleşmişti. Bu tarihin öncesi ve sonrası etkisi ile yaşanan olaylar, kavramlar tekrar gündeme gelebilir.

9 ve 18 yıllık döngüler

Tutulmaların en önemli özelliği herkesin yaşamında yeni döngüler, yeni başlangıçlar veya tamamlanmaları açıp kapatmasıdır. Hepimizin hayatında sürekli  döngüler gerçekleşir. Şimdi o zamanlarda yaşadığımız bir şeyler oldu ise hatırlamaya çalışın. İş mi kurdunuz? Çocuk sahibi mi oldunuz? Ev mi aldınız? Yaşamınızda ne tür bir değişim veya yenilikler başladı?

Her bir tutulma serisi 18 yılda bir yeni döngü açar ve kapatır.  O dönem bir güneş tutulması ile başlangıç yaptığı ve 16 Eylül 2016 ‘da benzer bir enerji ile Ay tutulmasında gündeme geldi. Bir şeyler bitirdi. Şimdi yine şekillenmektedir.

Uranüs Satürn Karesi

Uranüs Satürn  sert kontağı 15 Haziranda tekrar kesinleşecek. Bu kontak daha önce Şubat ayında ilk etkileşimini gerçekleşmişti. Şubat ayındaki etki şimdi tekrar ortaya çıkıyor. Daha çok ekonomik ve teknolojik anlamda yaşamımıdaki farklılık, yenilenme ve adaptasyon süreciyle ilgili olacaktır.

Satürn’ün Kova burcundaki seyri eskiyi yenileme, teknolojiye uydurma, yeni teknolojik uyumla ilgilidir. Neredeyse herkes dijital yaşama geçmiş durumda, pandemi ile gelen yenilikler online eğitim, online alışveriş, dijitalleşme, sanal para ve finansal süreç bu etki kapsamındadır. Güneş tutulmasının

 

Shopping Cart

Dijital içeriklerin hak sahiplerinin izni alınmaksızın telifsiz şekilde kullanılmasında yasal işleme başvurulmaktadır.

Scroll to Top