fbpx

Venüs Retro 2020 İkizler burcunda

Venüs Retro 2020 İkizler burcunda

Venüs Retro 2020 İkizler burcunda

Venüs Retro 2020 İkizler burcunda

Venüs, 14 Mayıs – 25 Haziran 2020  İkizler burcunda retro harekette olacaktır.

Retro, gezegenin kendi yörüngesindeyken dünyadan geri gidiyormuş gibi bir harekettir. Retro sürecinde gezegenin enerjisi kesintiye uğrar gibi bir etkiye sahiptir.

Venüs sevgi lisanımız, dünyasal hazlar, aşk, ilişkiler, para, güzellik gibi ana temaları içerir. Retro buyunca da bu temalarda enerjisel olarak aksamalar ve sorunlar yaşatır. Örneğin öz değer eksikliği , para akışında sorunlar, güzellik ve estetikle ilgili sorunlar … gibi Geçmişe dair bir takım kişi-olay ve olguları beraberinde getirir. Yeni maddi hiç bir konuda girişim yapılmaması, özellikle ikizler vurgusu olan ticari ilişkilere, internet dolandırıcılığına ve sanal alışverişlere dikkat edilmelidir.

  • Yeni aşklar aldatıcıdır. Eski aşklar tekrar gündeme gelebilir. Bu süreç tamamen yanıltıcı bir enerjiye sahip olduğu için kanmamakta fayda olacaktır. Ne yeni aşklara ne de eski aşklara çekilmeyin!
  • Bu dönemde yeni iş – ticari bağlantılar için de uygun değildir. Kafa karıştırıcı etkilerinden dolayı da girişimlerden uzak durulmalıdır.
  • Bu dönemde güzellik merkezlerine, estetik operasyonlarına girişilmesi asla tavsiye edilmez. Güzellik gezegeni Venüs tüm enerjisini kesintili bir şekilde salarken bu tür girişimler büyük bir hüsrana neden olabilir!

Venus, İkizler burcunda 12 Mayıs – 26 Haziran 2020 tarihlerinde retro pozisyonda;

12-14 Mayıs Venüs S/duragan

14 Mayıs itibariyle 29 Mayıs’a kadar retro boyunca özellikle kadınlarin yanlış insanlar, yanlış ilişkilere çekilmeleri konusunda aldanma etkisi aktif çalışır.

Para konularında ise e-ticaret ortamlarında dolandırılmaya açık bir etkide olacaktır.

3 Haziran Venüs Retro transit etkisi Güneş ile kavuşumda

Transit etki yeniden doğuş niteliğindeki dönüştürücü etkiye sahiptir. güneş ve Venüsün kavuşum etkisi daima iyicildir. Ancak Venüs’ün retro olması ve Mars – Ceres karesi bu etkiyi kırabilir. Yine de içsel olarak niyetler tutulabilir. Bu kavuşum bilgiyi alma arzusunu tetikler. Ancak Venüs retro olduğu için bu enerji akışı aktif değil sorunlu çalışır. Bu bilgiyi elde etme/ eğitim alma amaçlı para harcamayı ve buna bağlı seyahat etkisini doğurur hatta erkeklerden yana bir hayal kırıklığı etkisi de taşımaktadır.

12 Haziran Venüs retro transit etki

Başkaları üzerinden gelen kazançlar, paralar konusunda, ortaklara karşı dürüst olmak konusunda bir etkiye sahiptir. Dürüst olunmadığı takdirde ters etkisini çok kısa sürede gösterecektir. Dolayısıyla tim ticari ilişkilerinizde son derece dürüst olmakta fayda var İlahi sistemin merceği tam da bu günlerde üzerinizde olacaktır

Venüs Retro için astro tavsiyeler

Venüs Retro etkisini dönüştürmek icin gül ekin, gül suyu, gül yağı, gül sembolizmasi kullanın. Varsa değerli taş takılarını sürekli kullanın; Pırlanta, elmas, zümrüt etkisi Venüsun temsil ettigi özdeger duygusunun gölge yanı olan değersizlik olgusunu hafifletmek için sembolik olarak çalışacaktır. Pembe kuvars taşı da etkilidir.

Venüs gezegeninin elementi bakırdır. Bakırı üzerimizde taşıyarak bu süre boyunca son derece etkili olacaktır.  Hatta bakırdan bir sonsuzluk işareti yaparak da EMF dalgalarından yayılan radyasyon etkisini de azaltabilirsiniz.

Venüs Retro 8 yıllık karmik döngüsü – 2012

Venüs ikizler burcundaki retro hareketini daha önce benzer enerjiyle 2004 ve 2012 Mayıs/ Haziran aylarında yine ikizler burcunda yapmıştır. O dönem yaşadıklarımıza benzer olgular- olaylar veya bağlantılı insanlar ortaya çıkabilir. O zamanlardaki temalardan arta kalan karmik olgular ile karşılaşılabilir. Başlayan işler tamamlanabilir. Ya da o dönem sorunlu olan bir takım kişi- olay- olgular bu  döngünün enerjisi ile kapanabilir. Farkındalık ile yönetilebilirse bu etkiler nötrleştirilebilir.