fbpx

Oğlak Burcunda Merkür Retro 13 Aralık -3 Ocak

Oğlak Burcunda Merkür Retro 13 Aralık -3 Ocak

Oğlak Burcunda Merkür Retro 13 Aralık -3 Ocak

Oğlak Burcunda Merkür Retro

13 Aralık Yeniay’ı Merkür’ün Oğlak Burcundaki S pozisyonu ile gerçekleşti.

12-13 Aralık’taki Merkür’ün S pozisyonu Yeniay’ın enerjisiyle devam edecek. Yay burcu niteliklerindeki yeni başlangıçlar için girişimleri tetikleyecek.

Yay burcunun iyimserliği, Oğlak burcunun ciddiyetiyle birleşik çalışacak.

13-22 Aralık arası Oğlak Burcunda ve  22 Aralık – 3 Ocak arası Yay burcunda gerileyecek

Merkür  yazılı-sözlü her türlü iletişim, iletişim araçları, kargo, ulaşım, trafik, ticaret, yakın çevre, kardeşler, anlaşma, eğitim gibi konuları kapsar.

Merkür Retro süresi temsil ettiği konularda aksamalara neden olabilmektedir. Yanlış anlaşılma, kendini ifade etmede zorlanma, yalan haber, bilgi güvenirliğini yitirebilir, bu dönemde alınan kararlar geçersiz olabilir, daha önce alınmış kararlar uygulamaya geçebilir, yeni kararlar yeni sözleşmeler için uygun değildir. İletişim araçları, mobil, bilgisayar, elektrikli aletlerde anlamsız duraksama, donma gibi teknik arızalara neden olabilmektedir.

Etkiyi güçlü hissedecek burçlar;

  • Oğlak, Koç, Yengeç, Terazi burçlarının ilk 10 gününde doğanlar, bu burçlarda 0-8 derece arası herhangi bir gezegeni, ay, yükselen derecesi olanlar.
  • Yay, ikizler, Balık, Başak burçlarının ilk 10 gününde doğanlar, bu burçlarda 0-8 derece arası herhangi bir gezegeni, ay, yükselen derecesi olanlar

13-22 Aralık Merkür Oğlak Burcundaki Retro etkisi 

Doğum haritalarında hangi eve düşüyorsa bu konuda sorumluluk alınması, ihmal edilen görevlerin yerine getirilmesine dikkat çekiyor. Kariyer, iş ve çalışma koşullarına odaklı konuları gündeme getirebilir.  Geçmişe odaklı işlerin toparlanması konusunda fırsatlar vereceği için bu süreç verimli geçebilir.

Medikal anlamda diş, diz, kemik, eklem, kıkırdak, cilt problemlerinin tekrar gündeme gelmesinde dikkat çeker.

22 Aralık- 3 Ocak Merkür Yay Burcundaki Retro etkisi 

Merkür Yay Burcunda zararlı çalışır buna Retro etkisi de eklenince gölge etkisi daha da artacaktır. Doğum haritalarında hangi eve düşüyorsa bu konuları gündem gelebilir. Düşüncelerini savunan ve bunu fanatik düzeyde yapan, kendi gibi düşünmeyenle alay eden, kibir, fikirlere takılı kalma, fanatikleşme gibi etkileri arttırır. Aynı şekilde eğitim, yüksek öğrenim, seyahatler, yurt dışı konularında gündemler yaratacaktır.

Medikal anlamda şeker, pankreas, karaciğer, apandisit problemlerine yol açabilir.

25 Aralık 3 Ocak arası dikkat! 

Bu tarihlerde sivri dil, kırıcı konuşmalar, ani duygusal yıkım, aldanma, kandırılma, alışverişte dolandırılma gibi konulara çok dikkat ediniz.

Seyahatlerde doğabilecek tehlikeler, zehirlenmeler, kimyasal veya ilaç zehirlenmelerine dikkat.