fbpx

Boğa Burcunda Parçalı Ay Tutulması

Boğa Burcunda Parçalı Ay Tutulması

Boğa Burcunda Parçalı Ay Tutulması

Boğa Burcunda Parçalı Ay Tutulması

Boğa Burcunda Parçalı Ay Tutulması 28 Ekim 2023 tarihinde Ankara saatiyle 23.24’te gerçekleşecek.

Güneş, Şambala’nın zifiri karanlığına ışık oluyor yeraltını aydınlatıyor. Bu ışıktan zalimler, gaddarlar güç alıyor. Gücüne güç katıyor. Gözünü karartıyor. Yine soğuk bir kışta insanlar perişanlık, açlık ve kıtlıkla mücadele ediyor. Şubat gelmeden daha insanlık Şubat’ın gölgesiyle boğuşuyor.

Ne yapabiliriz?
İnsan olabilir, insan kalabiliriz.
İçe dönük çalışmalara odaklanabilir veya hiç bir şey yapılamıyorsa doğada vakit geçirmekte fayda var…

14 Ekim 2023 Güneş Tutulmasının etkisiyle başlayan İsrail – Hamas Savaşı Mars ve Plüton arasındaki sert kontakla tetiklendi.  Bunun daha da sert etkisi 2024 Şubat ayında görünüyor.  Savaşın daha da büyüyeceği ve etki alan ülkeler üzerinde kayıplar vereceğini işaret ediyor.

Tutulma, Türkiye’yi çok fazla etkileyecek. Tam da yeni yaşının döngüsüne girmektedir. Tutulmadan saatler sonra yeni yıllık döngüsü başlayacak ve bu tutulma etkisi tüm yıla yansıyacak demektir.

Türkiye için yıl boyunca;

Konsolosluklar, borsa, çocuklar, eğlence mekanları, sanatsal faaliyetler konulu gündemler gerçekleşebilir. Tarikat benzeri örgütlenmelerdeki çocukların eğitimleriyle ilgili çıkabilecek spekülatif gündemler meclise taşınabilir.

28 Ekim 2023 Ay tutulması, 2021 itibariyle Boğa-Akrep Aksında gerçekleşen tutulmaların sonuncusu olarak gerçekleşecek.

21 Kasım 2021’de Algol sabit yıldızı etkili çok güçlü bir tutulma yaşadık.

Özellikle ülkemizin ekonomisi ile ilgili o dönemde çok önemli gelişmeler yaşandı.

Birden doların fırlaması, üzerine ekonomik kriz, enflasyon, freni patlamış bir kamyon gibi giden pahalılık.

Ekonomik olarak her şey çığırından çıktı

Boğa ve Akrep burçları gerek bireysel gerek toplumsal düzeyde ekonomi, finansal konuları temsil eder.
Algol sabit yıldızı etkili gerçekleşen 2021 Kasım Tutulması yaşanabilecek en ağır döngülerden birini başlattı. 28 Ekim 2023 tutulması da bu konularla ilintilidir.

Son 2 yıldır gelişen tüm ekonomik gündemler, şirketlerin mali durumları hakkında netleşecek, bitişler yaşanacak bir süreci işaret eder. Büyük şirketlerin son çırpınışlara da artık dayanamayacağı bir sürecin sonudur. İflaslar, şirketlerde kapanmalar duyurulabilir.

Ay tutulması katlanmış dolunay etkisidir ve bir bitiş, tamamlanma enerjisini taşır. Son 2 yıl açılan tüm ekonomik konuların defterleri kapanacaktır.

Karma Astrolog Sibel Sıvacı