fbpx

Başak burcunda Merkür Retrosu Eleştirinin dozunu kaçırmayın!

Başak burcunda Merkür Retrosu Eleştirinin dozunu kaçırmayın!

Başak burcunda Merkür Retrosu Eleştirinin dozunu kaçırmayın!

Başak burcunda Merkür Retrosu 23 Ağustos-16 Eylül’de

Başak burcunda Merkür Retrosu 21° den 8° ye kadar gerileyecek.

Merkür S günleri dikkat!

Merkür 23-24 Ağusos ve 15-16 Eylül arası S (durağan) pozisyonda olacak.

Her gezegenin retro öncesi en can sıkıcı hali duragan pozisyonudur. Sistem durur gibi gezegenin enerjisini çekemeyiz. Dolayısıyla gezegenin bize yansıyan enerjisiyle alakalı sıkıntılar meydana gelir.

Bu 2 gün önemli kararlar almak, imza atmak, yeni başlangıçlar, girişimler, yeni sözleşmeler için uygun değildir. 26 Ağustos gün boyu iletişim problemleri huzursuz hissettirebilir

Merkür, Denebola Sabit yıldızı kavuşumu

Merkür, Aslanın kuyruğu Denebola Sabit Yıldızı ile kavuşum yaparak durağan pozisyona geçecek. Bu etkiyi retro boyunca taşıyacak.

Denebola’nın en önemli etkisi eleştiri dozunda ayarı kaçırmaktır. Eleştiri yıldızıdır.

Kontrolsüzce eleştirmek, kontrol kaybı, takıntılı haller kişiye olumsuz geri dönüşlere neden olabilmektedir. Medikal anlamda bel ve kuyruk sokumu ağrılarına neden olabilmektedir.

Denebola sabit yıldızı kitlesel doğa olaylarıyla alakalı bir etkiye de sahiptir. Orman yangınları tam da 23 Ağustos’ta başladı.

Merkür Başak burcunda çok güçlüdür Retroda gölge etkiyi gösterir.

Retro süresi boyunca eleştiri, mükemmelleşme, titizlik, temizlik, Obsesis kompulsif bozukluk, kuruntular, detaya takılma Detayların içinde boğularak mükemmelleştirme, Kronik rahatsızlıklar, sağlık problemleri, fazla iş ve mesai harcama gündemimizde olur.

Retro süresi boyunca Geçmişe dönük işlerinizi halledebilir bu zamanı çok daha verimli kullanabilirsiniz. Çok daha verimli geçeceğinden şüpheniz olmasın. İnsanlara kendinizi ifade etmek zorlaşacağından anlaşılmayı beklemeyin. Kurulan diyalogların bir sonuca varması çok zor. Gereksiz yere kendinizi yormayın.

4-5 Eylül civarı Mizar (Mizan) Sabit Yıldızı kavuşumu

Merkür, en güçlü olduğu derecelerden 4-5 Eylül civarı geçecek ve Mizar yıldızı etkisinde olacak. Olumlu açılar alıyor.

Sağlık sektörü, kamu çalışanlarının mali durumlarıyla ilgili gelişmeler gösteriyor Ayrıca bilim adamı, matematikçi veya ünlü bir yazarın başarısına dikkat çekiyor.

15°  Başak burcunda gezegen yerleşimleri olanlar güneşin ve Jüpiter’in de desteği ile çok güzel etki alıyor. Özellikle Boğa ve Başak Burçlarını olumlu etkiliyor.   Daha önce yapmayı planlayıp bekleyen konularda sürpriz olumlu gelişmeler yaşayabilirler.

 

Karma Astrolog Sibel Sıvacı