fbpx

Balık Burcunda Dolunay 10 Eylül 2022 saat 12:59

Balık Burcunda Dolunay 10 Eylül 2022 saat 12:59

Balık Burcunda Dolunay 10 Eylül 2022 saat 12:59

Balık Burcunda Dolunay kafalar bir milyon!

Etkiyi en çok Balık, Başak, İkizler ve Yay burçlarında 12-22 derece gezegen, ay veya güneşi olanlar alacak. 

Balık burcu duygular, kurban bilinci, bilinçaltı, yalnızlık, ruhsal konular, kendini kurban etme, kendine acıma, duygusallık, ağlama krizleri, kayıplar, başkalarına hizmet yasası, rüyalar, bütünsel birlik olgularıyla ilgilidir.

Dolunay enerjisi ev, aile, yaşam alanımız, anne enerjisiyle ilgili konularda bir yandan da sorumluluk duygumuzla iş, kariyer alanı arasındaki dengeye temas ediyor.

Bir yanda iş , kariyer alanı, sorumluluklar çalışan, üreten yanımız . Bir yanda ev, yuva, aile, yaşam alanımız, annelik görevimiz arasında sıkışan duygusal zorlanmalar.

Dolunay etkisi günler önce başladı. Kolayca kurban psikolojisine girebilir, kendi hayal dünyamızla gerçeklik arasında sıkışabiliriz.

Zihnimizi yoran bir sürecin teslimiyet halleri… Sorumlu olduğumuz konularda çok çalışıp çabaladığımız ancak elimizde olmayan ve kontrolden çıkan durumlara gelmesiyle duygusal yoğunluk veren bir süreç.

En çok etki alacak burçlar Balık, Başak, İkizler, Yay. bu burçların 12-22 derecesinde herhangi bir gezegen, ay veya güneşi olanlar.

Her dolunay dişi enerjiyi zorlayan bir fenomendir. Hormonlar, vücut sıvıları, enerjinin çekilmesi, nedensiz moral bozukluğu, halsizlik gibi etkilere neden olur.

Dolunay 15 gün ve bir sonraki Yeniay’a kadar kendini güçlü bir şekilde hissettirir. Bu süreçte ikili ilişkilerde, eş partner, ortaklıklarda iletişimsel bazda güç, mücadele, anlaşılamama gibi durumları ortaya çıkarıcı ve eski konuları takıntılı bir şekilde tekrar gündeme getirebilir. Sözel veya yazılı iletişim daha da zorlayıcı olabilir.

Dolunay zamanları en iyi yapılacak şey gerginlikten uzak iletişimlere dikkat etmek, sakin ve dingin kalacak ortamlarda bulunmak, tuzlu su ile arınmak, meditasyon yapmak…

Karma Astrolog Sibel Sıvacı