fbpx

20 Ekim 2021 Koç burcunda Dolunay

20 Ekim 2021 Koç burcunda Dolunay

20 Ekim 2021 Koç burcunda Dolunay

20 Ekim 2021 Koç burcunda Dolunay

Dolunayın yönetici gezegeni Mars.
Mars T kare açı kalıbıyla Güneş, Plüton ve Ay arasında sıkışmış patlamaya hazır bir enerjiyi taşıyor.
İlişkilerde krizlere neden olan sert açılar.
Ego savaşları, eriller üzerinden dişillere manipülatif etkileri taşıyor.
Bir yandan ben bir yandan diğeri olarak algıladıklarımız. Ortaklar, partner, eş, sevgili… ikili ilişkilerin yaşamımızda tezahür eden tarafı her kimse ise ego ve güç savaşına dönüşmeye çok açık bir gökyüzü etkisi var. Etkisi bir kaç gün önceden zaten başlamıştı.
Bu etki altında Marsın gölge yanlarından dürtüsel, öne atılan, savaşan, enerjisi kendini şuursuzca ortaya atma arzusuyla öfke patlamalarına neden olur. Acemi, aceleci, parlayan yanını ortaya çıkarır.
Dolunay etkisi özellikle baş, göz ağrılarını, migreni tetikler. Baş bölgesiyle birlikte böbrek ve bel bölgesinde de sorunları da tetikliyor.
Ay’ın dolunay zamanları gerginlik, hormonal dengesizlikler tetiklenir. Özellikle kadınlarda bu etki bir kaç kat artmaktadır.
Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burçlarının 27 derecesinde herhangi bir gezegeni, yükselen, güneş veya Ay burcu olanlar dolunayın enerjisinden direk etki almaktadır.
Dolunay bir tamamlanma, bir bitiş enerjisidir. Dişi enerji üzerinde çok güçlü baskıcı, enerjiyi içe atan bir özelliği var.
Koç – Terazi aksında gerçekleştiği için ben ve diğer ben yani ikili ilişkilerle ilgili bir başlangıcı, benlikle ilgili bir bitişi kapsar.
Merkürün de Terazi burcunda duragan pozizyona geçeceği şu günlerde içte kalanlar dışa yansıyacaktır.
Şayet farkına varılabilirse bu sert açılar altında Jüpiter’den olumlu ve güzel destekler var. Farkına varılabilir ve şans değerlendirilebilirse…
İnsanoğlu ilk etapta olumsuzluklara odaklı olduğu için çoğıu zaman şansını ve olumlu akan enerjiyi fark etmeyebiliyor İşte böyle bir şey aslında Jüpiterden gelebilir.
Jüpiter İki gün önce retro hareketinden çıkıp ileri pozisyona geçti. Bu anlamda da yeni bir döngü içine girdik.
Jüpiter bizlerin manevi taraflarımızı olgunlaştıran, ilahi hattımızı güçlendiren en önemli gezegenlerden biridir.
Dolunayın sert enerjisini plütonik etki ile dönüştürmek isteyenler için İlahi olandan gelen bir şans kullanılabilir.
Karma Astrolog Sibel Sıvacı